Після двох місяців окупації: «Ми повернулись!» - Накипіло
Фото

Після двох місяців окупації: «Ми повернулись!»

  • Діана Руда, Анна М’ясникова
  • Діана Руда
  • 16 Червня 2022

​​​​Руська Лозова — селище в Харківській області, звільнене від російської окупації 29 квітня. Звідти менш як 30 кілометрів до кордону з росією. Саме з нього прицільно обстрілювали райони П’ятихаток та Олексіївки в Харкові. Щоденно селище продовжує потерпати від ракетних ударів, але попри постійний свист прильотів у ньому залишаються люди.

«Позавозили в нові будинки дуже багато боєприпасів. Виходили в город вночі та цілий день бахали на Харків. Серце кров’ю обливалося, коли бахали, особливо коли на Північну Салтівку, Олексіївку, П'ятихатки вони гатили. Взагалі жах», — каже місцева мешканка Олена. 

IMG 0728

Вони з чоловіком залишалися в селищі до останнього, однак через постійні обстріли вимушені були виїхати 3 травня. За 20 днів родина повернулася додому. У їхньому будинку зруйнований другий поверх. Пічку на першому поверсі, яка також постраждала внаслідок влучення снаряда, вдалося відновити. 

«Газу немає, електроенергії, перед 8 березня не було, і вже не буде, сказали», — згадує жінка.

IMG 3056

IMG 3041

IMG 3061

IMG 3058

Під час окупації загарбники ходили будинками та забирали, в основному, сигарети та спиртне. У селі здебільшого були бойовики «лнр».

«А якщо бачили, що ти не господар будинку, виганяли та брали що їм треба, повністю. Кажуть, у центрі були якути. Вони себе дуже погано поводили», — продовжує Олена.

Коли українські військові вибили окупантів з Руської Лозової, ті намагалися вивезти награбоване. 

«Вони дуже швидко зібралися, у них мета була те, що накрали, завантажити в машину. Телевізори, електротехніку, навіть у декого познімали газові плити, холодильники забрали. Вони за ніч встигли звідси виїхати та позамінювали авто, які покинули», — розповіла Олена. 

IMG 0734

IMG 0741

IMG 3069

IMG 0720

IMG 3065

IMG 3035 IMG 3037 IMG 3046 IMG 0690

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова