Підсумки роботи антикорупційних органів у 2018 році - Накипіло
Події

Підсумки роботи антикорупційних органів у 2018 році

Відкрито 635 кримінальних проваджень, 153 особи отримали повідомлення про підозру у вчиненні злочину, понад 170 регіональних проваджень скеровано до суду та більше ніж 300 осіб набули статус обвинувачених. Таким був 2018 рік для НАБУ.

У Харкові відбулася зустріч представників правоохоронних органів — НАБУ, САП, Нацполіції, СБУ та інших. Вони обговорювали досягнення та виклики в роботі. «Накипіло» публікує головні цитати з цього заходу.

Про результати звернень

«За півтора року роботи до теруправління надійшло понад тисячі звернень, але близько 95% із них не стосуються нашої компетенції. Громадяни не обізнані про нашу підслідність. Наприклад, ми отримували звернення з проханням розібратись у суперечці з сусідами щодо використання земельних ділянок», — директор Харківського територіального управління НАБУ Юрій Кравченко.

DSC_2346

Про затягування процесів

«Існує проблема — це результати судового розгляду. Як приклад ми можемо назвати справу “тернопільських прокурорів”, скеровану до суду у 2016-му році. Дотепер справа не розпочалась. Щодо Харківського регіону, наразі в судах розглядається кримінальне провадження стосовно одного з керівників «Електроважмаш» та справа щодо отримання неправомірної вигоди одним із суддів з Полтави», - Юрій Кравченко.

«Кримінальне провадження поділяється на дві стадії: досудове розслідування та судовий розгляд. НАБУ виконує повноваження саме на стадії досудового розслідування. В подальшому під час судового провадження жодним чином детектив або будь-яка інша посадова особа НАБУ не має можливості впливати на хід судового розгляду. Тому питання “А скільки людей ви посадили?” — не до нас», — детектив НАБУ Олексій.

DSC_2385

Колективу НАБУ вдалося довести, що на даний час недоторканих в країні немає, - Юрій Кравченко.

Про охорону викривачів

«Колишня працівниця Ганна Соломатіна повідомила про вчинення корупційних дій керівництвом НАЗК. З моменту надходження заяви та внесення в ЄРДР силами Управління спеціальних операцій було забезпечено її цілодобову охорону. І до того моменту, доки Генеральним прокурором не було прийнято рішення про зміну підслідності з НАБУ на інший правоохоронний орган, наші спецпризначенці охороняли її 24 години», — Юрій Кравченко.

Про співпрацю з правоохоронцями

«Співпраця з іншими правоохоронними органами відбувається. Законодавець дозволяє проводити розшукові заходи, слідчі дії, знімати інформацію з каналів зв'язку. Це ми робимо у співпраці з СБУ. З Національною поліцією є співпраця на місцях, наприклад, при передачі матеріалів», — директор Одеського територіального управління НАБУ Володимир Деулін.

DSC_2326

«Незважаючи на інформаційну війну, яка ведеться понад півтора року по відношенню до діяльності Антикорупційного бюро, до взаємовідносин із САП та іншими правоохоронними органами, ми є свідками щотижневих затримань та оголошень підозри. Без взаємодії всіх правоохоронних органів це не було б можливим», - Юрій Кравченко.

Про підслідність

«Злочини, які може розслідувати НАБУ, обмежені. Вони мають бути пов’язані з корупцією та мають бути скоєні певною категорією осіб. Це топ-корупція — вищі посадові особи держави», — детектив НАБУ Олексій.

Про успіхи та виклики САП

«За три роки нашої діяльності двічі вносилися дуже серйозні зміни в Кримінально-процесуальний кодекс. Правила гри постійно змінювалися. Очевидно, що вони були скеровані проти НАБУ. Дуже прикро, що вони торкнулися інших правоохоронних органів. Зміни стосовно проведення експертизи через слідчий суд — ми розуміємо, стосовно кого були ці зміни: щоб перешкодити призначенню експертиз із економічних справ. А що ми отримали в фіналі? Люди не могли покійників ховати, тому що треба було звертатися до слідчих суддів», — Віталій Кравець.

DSC_2404

Коли спілкуюсь із європейськими колегами, у мене складається враження: Європа потихеньку починає говорити, що історія НАБУ та антикорупційної структури України — це історія успіху. Починають ставити нас в приклад іншим країнам, які претендують на вступ до Євросоюзу, — прокурор САП Віталій Кравець.

Про антикорупційний суд

«Кримінальні справи будуть слухатись по тому ж закону, за яким вони сьогодні розглядаються. Якщо мій колега за клопотанням сторони захисту змушений читати 700 сторінок обвинувального акту Роману Насірову, те ж саме він має робити і в Антикорупційному суді», - Віталій Кравець.

Подписывайтесь на наш канал в Telegram, чтобы быть в курсе свежих новостей.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова