Перша вакцина від COVID-19 в Україні: все, що відомо - Накипіло
Події

Перша вакцина від COVID-19 в Україні: все, що відомо

В Україну з Індії прилетів літак з 500 тисячами доз вакцини від коронавіруса Oxford/AstraZeneca (CoviShield). Вантаж особисто супроводжував міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Після розвантаження вакцина поїде в регіони.

Що це за вакцина?

CoviShield — це індійська назва вакцини Oxford/AstraZeneca. В Індії її виробляє Інститут сироватки крові. Препарат виробляють із ослабленого вірусу застуди шимпанзе, модифікованого так, щоби він був схожий на коронавірус.

Як працює CoviShield?

Після введення препарат змушує імунну систему виробляти антитіла та готує атакувати будь-який коронавірус. Як і більшість вакцин, CoviShield потрібно вводити двічі, з інтервалом у 4—12 тижнів.

Вакцина ефективна?

Міжнародні клінічні дослідження показали, що введення спочатку половини дози, а потім повної дози дає ефективність захисту від COVID-19 до 90%. При цьому отримання двох повних доз виявилося менш результативним — до 62%. Всесвітня організація здоров'я заявляє, що ефективність вакцини підвищується при збільшенні інтервалу між дозами до 8—12 тижнів.

Чи будуть використовувати «полуторний» метод вакцинації в Україні, поки невідомо.

Чи існують побічні ефекти?

ВООЗ не рекомендує використовувати вакцину людям молодше 18-ти років. Серед частих побічних ефектів виробник вказує головний біль, нудоту, біль у м'язах та в місці уколу. Трохи рідше виникають блювота та симптоми, схожі на захворювання грипом.

Під час досліджень померли семеро учасників із 24 422-х. Двоє з них отримували препарат, п'ятеро — плацебо; усі ці смерті не пов'язані з вакцинацією.

Як буде проходити вакцинація в Україні, читайте в нашій статті.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова