«Переважна більшість населення чекає визволення Ізюмщини від російських загарбників»: на окупованих територіях рашисти проводять перепис населення   - Накипіло
Події

«Переважна більшість населення чекає визволення Ізюмщини від російських загарбників»: на окупованих територіях рашисти проводять перепис населення  

  • Аліка Піхтерева
  • Обрії Ізюмщини
  • 10 Червня 2022

В Ізюмі окупанти видають «гуманітарну допомогу», розподіляючи її через голів квартальних комітетів та голів ОСББ.

Під час видачі пайків роздають пропагандистські листівки «Ізюмський телеграф». З квартальними проводяться наради на яких доводять інформацію щодо нових порядків та правил. Колаборанти продовжують збирати персональні дані жителів Ізюма. На автомобілях КП «Благоустрій» нанесли трафарети «власність Ізюмської комендатури» — про це пише місцеве видання «Обрії Ізюмщини».

Населення Ізюма поділилося на групи, під час війни стало зрозуміло хто чекав російську армію, а хто — визволення від окупантів.

Мешканці Ізюмщини завдяки волонтерам все ж знаходять можливість виїхати з окупованої території, одні виїжджають на підконтрольну територію України, інші, через росію, в Європу, а потім — в Україну. Ізюмчани яким вдалося виїхати говорять, що переважна більшість населення чекає визволення Ізюмщини від російських загарбників, хоча вистачає і тих, хто швидко прилаштувався до так званої «місцевої влади». 

В тимчасово окупованому Осколі місцевий підприємець відкрив продовольчу крамницю, ціни тримає на рівні довоєнного часу, хоча серед асортименту — багато російських товарів, які суттєво відрізняються якістю від українських. Закупки можливо зробити лише в Куп’янську, або Сватовому. Загарбники в Осколі кажуть що потрапили на курорт. Одні розквартирувалися на базі відпочинку біля річки, інші оселилися у сучасному приватному будинку з басейном, у сусідньому домоволодінні на галявині облаштували спортивний майданчик, де грають у футбол. 

Місцевих жителів за пайки виводять на роботу по розбиранню завалів на греблі.

Продуктові пайки видають лише при пред’явлені паспортних даних, тим самим проводять перепис населення. Люди отримали пенсію російськими рублями по 10 тисяч. Розрахунки за товари проводять як гривнею так рублями по курсу одна гривня — один рубль.

А в Співаківці, що теж розташована в Ізюмському районі, російські солдати продовжують грабувати помешкання селян, забирають живність, гранатами глушать рибу в Сіверському Дінці, чоловіків беруть в полон а потім вербують переходити на сторону російської армії. 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо