Окупанти залишили смертельні пастки на найбільшому цвинтарі Харкова - Накипіло
Події

Окупанти залишили смертельні пастки на найбільшому цвинтарі Харкова

Це міни-пелюстки, вони майже непомітні в траві. Потрібно сконцентруватися, щоб побачити її на фото. Такий  «подарунок» найшли працівники харківського цвинтаря №17.

myn

mina

Це найбільший харківське кладовище, яке майже пів року знаходилося на лінії вогню. Адже воно знаходиться на кільцевій, зі сторони росії й весь час було під обстрілом. Зокрема, окупанти застосовували дистанційне мінування, зокрема протипіхотними фугасними мінами-пелюстками. Такі міни наносять важкі поранення — відривають ноги або частину ноги, якщо на неї наступити. Вони заборонені міжнародними конвенціями, але для росіян воєнні злочини не є перепоною.

Сказати зараз скільки таких мін на цвинатарі №17 неможливо. ДСНС ще не проводили розмінування кладовищ. Через те, що довгий час люди не могли потрапити на могили, в хащах їх складно помітити. Тому у міськраді просять утримуватися від відвідування цього кладовища, навіть попри традицію прибирати могили перед Великоднем. Таке вшанування може бути смертельним. 

Своєю чергою, у владі говорять, що роблять все, щоб прискорити розмінування територій. Але потрібна міжнародна допомога. 

Про це Віцепрем’єр-міністр України Ірина Верещук заявила в ефірі єдиного телемарафону новин. Очільниця Мінреінтеграції зауважила, що площа замінованих територій в Україні наразі складає 140 тисяч квадратних кілометрів. Це, до прикладу, як дві Чехії.

Вона також прокоментувала ситуацію на Харківщині, звідки нещодавно повернулася команда Мінреінтеграції. ДСНС там робить все можливе і неможливе. Але забруднені вибухівкою площі настільки великі, що знешкодити самотужки їх практично неможливо.

«Це одна з областей, де існує величезна проблема з гуманітарним розмінуванням. Особливо з огляду на те, що люди хочуть повертатися до своїх домівок. В Україні якраз починаються весняно-польові роботи. Наша земля, яка по суті є нашою годувальницею, яку любить і доглядає наш народ, через російських окупантів перетворилася на об’єкт підвищеної небезпеки. Для ефективного розмінування звільнених територій маємо об’єднати світову спільноту, створити протимінну коаліцію. Нам треба зробити безпечною найзамінованішу країну в світі. Це є головною передумовою відновлення життя у звільнених від ворога містах і селах», – додала віцепрем’єрка.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова