Офлайн-освіта на Харківщині: примарна перспектива - Накипіло
Події

Офлайн-освіта на Харківщині: примарна перспектива

Про можливість повернення освіти в офлайн з початку нового навчального року на Харківщині заговорили і в мерії, і в обласній адміністрації. Мовляв, батьки неодноразово зверталися до чиновників із вимогами повернути дітей до шкіл і дитячих садочків, аби мати можливість працювати.

Проте через близькість до кордонів і короткий час, що триває від запуску ракет з бєлгорода до прильоту в Харків, чиновники категорично відкидають ідею повернення до офлайн-навчання.

Навіть приватні садочки, які нині працюють в області, в департаменті освіти називають конспіративними. Говорять, рішення обласної ради з безпеки від 15 серпня 2022 року встановлює виключно дистанційний формат роботи для всіх закладів освіти всіх форм власності. 

«Це підпільні заклади. Керівник закладу несе відповідальність за те, що збирає дітей, але департамент позбавлений контрольних повноважень. Ми інформуємо поліцію та ДСНС. Але мені важко говорити про психологію батьків, які відводять дітей до конспіративного закладу», — розповів «Накипіло» керівник департаменту освіти ХОВА Олексій Литвинов. 

Відновлення роботи муніципальних садочків хоча б впродовж частини дня та шкіл чиновники готові обговорювати. Ігор Терехов повідомив, що йдеться про комбіноване навчання, коли в першу чергу займатися за партами будуть первачки.

В області припускають відкриття закладів у найбільш віддалених від кордону громадах, де обстріли не зафіксовані або відбувалися вкрай рідко. Це Лозівській, Красноградський райони та північ Богодухівщини. 

«Наголошую, що безпека дітей має бути на першому місці. Ми чудово розуміємо всі аргументи щодо офлайн-навчання та необхідності соціалізації дітей. Адже спочатку було два роки ковіду, тепер 15 місяців триває війна, тому будемо розглядати різні форми навчання. Майже вся Харківська область — зона можливих бойових дій. 

Є інша складова: надання субвенції з державного бюджету на придбання шкільних автобусів. Наразі у нас є дефіцит автобусів через російську агресію. А якщо ми відкриватимемо школи, то це будуть опорні заклади. Можливо, організуємо навчання у декілька змін і об'єднаємо в приміщенні одного навчального закладу кілька шкіл», — заявив на брифінгу очільник області Олег Синєгубов.

Навчання офлайн під час війни можливо лише у школах, де є укриття. Або ж воно проходитеме лише в укриттях. В області лише третина навчальних закладів має щось схоже на них, говорять у департаменті. І жодний заклад не має бомбосховища, яке витримало б ракетний удар або могло вмістити всіх учнів та вчителів під час тривоги. 

«Ми ж не можемо так робити, що перші-треті класи сьогодні йдуть до укриття, а п'яті-шості — не йдуть. Таке може намалювати лише хвороблива уява. А у нас зараз, особливо у Харкові, директора говорять на всіх кутках, що у підвальних приміщеннях поробили укриття. Але за нормами ДБН, їх фактично немає», — підкреслює Олексій Литвинов. 

Ще однією проблемою відновлення офлайн-освіти є нестача вчителів. Наразі понад 8 000 педагогів з Харківщини є переміщеними особами. Частина проводить уроки онлайн з інших регіонів і з-за кордону, але повертатися наразі не планує.

Навіть аби відновити онлайн-навчання у деокупованих Куп'янському та Ізюмському районах, департаменту прийшлося залучати магістрів та аспірантів Педагогічного університету. При відновленні офлайн-освіти нестача педагогів може стати критичною. 

Також нагальним є відновлення шкіл, 320 з них мають пошкодження: від вибитих вікон до знищення до 90%.  

Тому, підсумовують у ХОВА, сядуть маленькі харків'яни за парти чи ні, вирішить серпень, коли буде зрозуміла військова, безпекова та соціальна-політична ситуація.  


«єОздоровлення»: хто з харків'ян може отримати гроші на відпочинок дитини


 

 

 

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова