О фриках и субкультуре. Писатель Банди Шолтес в «Пятом Харькове» - Накипіло
Фото

О фриках и субкультуре. Писатель Банди Шолтес в «Пятом Харькове»

В рамках культурной инициативы «Пятый Харьков» в Литературном музее прошла встреча с украинским писателем венгерского происхождения, путешественником Банди Шолтесом.

Медиапроект «Накипело» записал яркие цитаты гостя.

DSC_2505

Я почав писати дуже давно, коли ще був зовсім маленький. Вигаданого в моїх книгах практично немає. Якщо Джимі Хендрікс працює прибиральницею в гастрономі №13, то явно видно, що це вигадано. Все інше — це реальні історії.

Коли я навіть не підозрював, що в мене десь колись вийдуть якість книги, я просто записуав, що зі мною відбувається. Я намагався записувати це чесно. Тобто ми говоримо з друзями по-російськи, і я записую ці історії по-російськи. Коли дійшло діло до видання книг, мені здавалося, що було би фальшиво і нечесно по відношенню до моїх друзів, які є в цих історіях, записати все українською, якщо це відбувалося російською.

DSC_2577

DSC_2527

DSC_2600

«Я не люблю давати чіткі визначення певним течіям, людям, характерам, тому що все перетікає одне в одне. Мені здається, набагато краще, коли якісь історії характеризують конкретну людину, ситуацію, течію, фріка».

Дуже часто буває так, що є представники субкультур, по яким ти одразу цього не побачиш. У той же час поряд може сидіти людина, яка виглядає, як представник будь-якої субкультури чи навіть, як мікс по зовнішньому вигляду. Але це виявляється така данина моді, і насправді по переконанням вона не є представником субкультури.

Мені не хочеться ні виглядати, ні ставити себе у роль якогось спеціаліста по субкультурам. Просто вийшо так, що те, що потрапило в мої книги, це досить багато представників різних субкультур. Але я не ціленаправлено їх шукав, досліджував, ходив за ними і брав інтерв'ю чи фоткав. Просто мене з ними зводило життя — подорожі, фестивалі.

«По моєму досвіду, субкультура це є результат тінейджерства. Грубо кажучи, якби якось так була влаштована еволюція людини, що тінейджерського віку не було, то субкультур взагалі би не існувало. Тобто цього складного періоду, який ми всі знаємо, не було б». 

Скажімо, людина росте, і коли вона досягає свого максимального зросту, вона стає дорослою. Скажімо, генетика дала тобі 1.90, ти до нього доростаєш. До цього ти дитина, а потім робиш уже дорослі речі.

DSC_2605

Офіційна культура провокує тінейджера, щоб він зробив щось інше. Наприклад, спосіб життя батьків провокує його на такі речі, які б він не зробив, якби його батьки жили інакше.

Якщо людина ідентифікує себе як фрік, то на цьому її фрікова діяльність закінчується. Фріки мають вважати себе нормальними, але дуже цікавими. Якщо ти виходиш в люди з наміром поводити себе, як фрік, то це просто епатажність для привернення уваги до себе.

DSC_2582

DSC_2556

DSC_2537

DSC_2525

DSC_2551

DSC_2498

DSC_2490

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова