Нові амбасадори України в ЄС - Накипіло
Історії

Нові амбасадори України в ЄС

Нові амбасадори України в ЄС

Моє знайомство із Європою донедавна обмежувалося рідкісними туристичними вилазками. На кілька днів, похапцем, щоб швидко оглянути місцеві цікавинки, скуштувати локальну кухню, купити пару-трійку сувенірів. І щоразу я почував себе якимось далеким чужинцем, все в Європі було для мене ніби з іншого світу.

18620877 1541619742523237 3235404932479861284 o

Розповідає ментор з комунікацій Української Академії Лідерства харківського осередку (УАЛ Харків) Нікіта Мєкєнзін.

Мандрівка в ЄС зі студентами УАЛ стала для мене знайомством зовсім іншого рівня. Я відчував, це щось значно більше ніж сфотографуватись із Ейфелевою вежею на долоні чи спробувати солоний брецель. Вперше я відчував себе не чужинцем, а гостем якого чекали і компанія якого була цікавою.

18700419 1541619072523304 6702500328538361176 o

Дійсно, відносини ЄС та України суттєво змінились буквально за 3 роки. У 2014 ми не могли уявити про той рівень зближення із Європою який ми маємо зараз, це і угода про асоціацію, і безвізовий режим, і співпраця по низці спільних проектів.

Всі ці здобутки ми маємо зараз, адже захотіли стати частиною сильної спільноти. Відповідь на питання “Що Європа може дати нам?” очевидна: підтримка реформ, розвитку громадянського суспільства, консультації та величезний кредит довіри. Але перетинаючи кордон України та Польщі я думав — що ми, українці можемо дати Європі?

DSC 3105

Гасло Євросоюзу — Єдність у різноманітності. Я думаю, що Україна з її прагненням до змін, культурним та історичним підгрунтям, досягненнями в науці, може стати однієї з частинок цієї дивовижної мозаїки під назвою Європа.

Але Україні потрібно заявити про себе, потрібно розповісти про свою історію, про свої мрії та про готовність працювати задля змін. Ми зі студентами зрозуміли що саме сьогодні, нас готові слухати так уважно як ніколи.

18595274 1541672295851315 3971027209766118464 o

За 7 днів ми побачили 5 країн ( Бельгія, Франція, Швейцарія, Австрія й Польща), а в них 8 міст, проїхали 7120 тисяч кілометрів дороги, мали 39 офіційних зустрічей з представниками євроінституцій, міжнародних організацій, дипломатичних представництв, аналітичних центрів, неприбуткових організацій та фондів розвитку. Ми були в стінах одного з кращих технічних ВУЗів Європи — Університету П’єра і Марії Кюрі. Ми повернулися маючи 3,5 тис нових знайомств, корисних для України.

ULA Report EU X

В експедицію 11-18 травня вирушили не лише студенти УАЛ Харків, але й вся спільнота Української Академії Лідерства, загалом це близько 250 учасників. Таким чином ми побили своєріднйи рекорд і стали наймасштабнішою публічною дипломатичною місією до країн ЄС за всі роки незалежності України.

Експедиція – дуже вдале слово для визначення формату події та трьох основних її завдань: пізнавальне, адвокативне і комунікативне. Усвідомлення мети – це як налаштування команди перед важливою спортивною грою. «Коли їдеш не просто, аби поїхати, не для ще однієї позначки у закордонному паспорті. Коли розумієш, що за плечима у тебе вся країна», — зізнається студентка УАЛ Марічка Надвернюк.

Кожного дня я пишався, що в цю мить поруч зі мною в мандрівці 249 активних і небайдужих українців, які представляють всі області країни та АР Крим. Просто на вулицях ми знайомилися з людьми, розповідали про нас та нашу країну, запрошували в гості, зберігали контакти один одного щоб пізніше знайтись в соціальних мережах.
ULA Report EU

«Етос дослідника – специфічний. Для особистості важливо сформувати в собі цей звичай досліджувати в період  юності, адже все, що далі творитиме людина, сприйматиметься через цей інструментарій пізнання світу в його множинних досвідах. 250 молодих дослідників протягом тижня збагатили свій етос дослідника сотнями множинних досвідів, в яких вони вчилися, діяли, будували стратегії, аналізували минуле й проектували майбутнє, сперечалися й погоджувалися, губили й знаходили. Ми дізнавалися більше не лише про інших (Європу), а головно про себе, про Україну, про шляхи змін та методи подолання викликів й загроз на цьому шляху. Як казав Горацій: «Той, хто розпочав – наполовину зробив: відважився пізнати!» (Dimidium facti qui coepit habet: sapere aude, incipe)» — ділиться своїми враженнями ментор з волонтерства Андрій Марущак.

18738665 1541577942527417 2981328294824357692 o

Під час зустрічей ми прагнули донести три головні меседжі про Україну.
Перший: наша країна змінюється, попри труднощі.
Другий: в Україні формується сильне громадянське суспільство.
Третій: Україна – це новий простір для пізнання та реалізації нових ідей.
Ми віримо що досягли цілей, бо кожен з нас робив це щиро, розуміючи рівень відповідальності. Для нас ця мандрівка не була бездушною протокольною зустріччю, бо ми бачили що Україною справді цікавляться, Україною переймаються, і звісно це не могло не мотивувати нас робити крок на зустріч.

IMG 8676 2

Європа — це не єврочиновники в закритих кабінетах, це реальні люди які готові ділитися із нами досвідом і найголовніше — вірять в нас.

Поїздка не вдалась би без підтримки та підготовки. Ідею публічної дипломатії і просування позитивного іміджу країни від Української Академії Лідерства підтримали Кабінет Міністрів України та галузеві міністерства – з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, закордонних справ, освіти і науки, економіки і торгівлі, а також «Реанімаційний пакет реформ», агрохолдинг «Астарта» й інші. З боку іноземних дипломатичних установ долучилися посольства Королівства Бельгія, Федеративної Республіки Німеччина, Франції, Нідерландів та представництво ЄС в Україні.

IMG 8747 2

«Експедиції на зразок цієї, на мою думку, – чудовий приклад того, як Україна може розповідати про себе. Важко уявити кращих дипломатів для країни, ніж ці яскраві молоді люди. Для нас, у той же час, приємно, що наша країна опиняється на їхньому радарі, – зазначив Люк Якобс, Надзвичайний і Повноважний посол Бельгії в Україні. – Ця співпраця вигідна для обох країн».

Символічно, що експедиція розпочалася з Брюсселя – міста, де розташовані більшість європейських інституцій об’єднаної Європи. Символічно ще й те, що сталося це 11 травня – у день, коли Україна отримала довгоочікуваний безвіз. Треба було бачити, як весело танцювала під дощем на площі перед королівським оперним театром в Брюсселі юрба студентів Української Академії Лідерства, одягнених у худі із написом: «I’m Ukraїne. I love freedom»! Молоді українці були в ту мить щасливими амбасадорами своєї країни!

IMG 9219 2

За два дні перебування у бельгійській столиці ми побували на 15 зустрічах із представниками європейських інституцій, влади, аналітичних центрів, освітніх організацій, медіа та НДО.

Ми відчували що нам раді, бо навіть заклопотані європейські політики, посадовці та експерти готові були приділити нам час. Серед них – депутат Європарламенту Ребекка Хармс, члени комітетів Європарламенту, посол України в ЄС Микола Точицький, виконавчий директор офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі Олена Пристайко та багато інших.«Ми бачимо вас не тільки майбутніми лідерами України, але й членами спільноти Євросоюзу вже найближчим часом», – заявила під час зустрічі представник комісії Європарламенту Tzonka Lotzova. «Успішна трансформація України є запорукою мирного та світлого майбутнього не тільки для країни, але і для всієї Європи», — йшлося під час дискусії в аналітичному центрі Wilfried Martens Centre for European Studies.

Крім офіційних зустрічей у Брюсселі запам’яталося святкування Дня Анни Ярославни Королеви Франції у Санлісі. Ми разом із полтавським осередком Української Академії Лідерства, взяли участь в урочистих заходах за участю Посла України у Франції Олега Шамшура, поклали квіти до пам’ятника Анни Київської та до пам’ятної дошки жертвам Голодомору. Подія продовжилася службою в церкві абатства святого Венсана, що заснувала Королева Анна майже 1000 років тому.

18620805 287378288388147 4922571975608060305 o

Ми також відвідали виставку «Українські митці Парижа» та зустрілися із діаспорою, делегацією українських підприємців і духовенством греко-католицької церкви на чолі з Владикою Борисом Гудзяком у Культурному Центрі Анни Ярославни у Франції. «Бути вільним – це мати добрі стосунки з Богом і ближнім, живучи жертовно і з вдячністю. Бути щирим, відкритим, щодня святкувати дар життя», – таку настанову передав нам усім Владика Борис Гудзяк.

18485291 1533064196712125 7109910870759945250 n

Повернувшись в Україну, ми ділились один з одним щодо того, що саме дала ця експедиція, з якими враженнями та думками повернулися на Батьківщину, які плани тепер на майбутнє, і найголовінше — яким чином ці здобуті знання та досвід поширити? Ми маємо не тільки змінюватися, але й змінювати світ навколо себе. Це можливо в колі однодумців зі спорідненою системою цінностей, якими є студенти та вся спільнота УАЛ. Ми наче запускаємо наново тренд «досліджувати всесвіт». Це дає мені відчуття, що я причетний до творення чогось особливого для Харкова та Україні. В цьому місті багато викликів, які ми разом вчимося долати їх,і це робить нас і Харків сильнішими.

«Для наших студентів, які вже завтра будуть проявляти себе в різних сферах розвитку держави та суспільства, важливо знати про кращі світові практики та поширювати їх в Україні. Адже, саме для цього всі 7 днів перебування в ЄС наші студенти вивчали найкращі європейські приклади урбаністики, державотворення, культури, міжнародних відносинах та роботи аналітичних центрів», — поділилась моя колега Надія Савинська, ментор з подорожей УАЛ Харків.

18673118 1541672539184624 7317350712898104434 o

Студент УАЛ Харків Дмитро Міхайліс розповів про свою мрію, яка народилася під час подорожі: «Ми відвідали парламенти країн, спілкувалися з лідерами думки та розповідали про мрію, яку скоро втілимо. Яку мрію? Європейська модернізована Україна! Вмикаємо математичне розрахування, у 2030 році студентам УАЛ виповниться 30-35 років. Час коли мрії стають діями! Саме наше покоління покаже європейську модернізовану Україну світові!»

Це вже третя експедиція до Євросоюзу студентів УАЛ: торік група представників Української Академії Лідерства здійснила поїздки у п’ять країн Європи, відвідавши Польщу, Чехію, Німеччину, Францію та Бельгію , а напередодні референдуму про ставлення до угоди України з ЄС — до Нідерландів. Тоді учасники акції стали промоутерами своєї країни, розповідали про неї мешканцям найбільших голландських міст, ламали стереотипи й упередження. Така поїздка стала гарною школою і сильною мотивацією, що дозволило здійснити наступний амбітний проект.

«В Україні протягом останніх двох років прокинулося нове покоління. Це покоління українців, сповнене енергії, відповідальності та дії. Покоління, яке плекає довіру одне до одного, жертовність не лише на рівні сентименту, а й на рівні відповідальної та усвідомленої волі, щоб перетворити свою країну на простір свободи та гідності. Це покоління українців, які разом мріють про сильну і заможну Україну. Ми повинні дати цій генерації інструменти, які допоможуть реалізувати їхні мрії», – переконаний керівник Української Академії Лідерства Роман Тичківський.


Зараз триває конкурс на отримання стипендії на навчання в Українській Академії Лідерства, де майбутні студенти зможуть застосувати себе у творенні себе, а згодом і Україниі, прожити рік за правилами академії, розбудити всесвіт! Більше інформації та анкета тут: https://goo.gl/WKXb7E

Довідка: Українська Академія Лідерства – це програма особистісного та суспільного розвитку,основним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл, щобазується на основі цінностей та виховання лідерських якостей і навиків.Місією Академії є вплив на глибинні соціальні процеси в українському суспільстві шляхомформування майбутніх лідерів. Організатори ставлять перед собою амбітну мету згуртувати молодих людей з високим потенціалом до лідерства і дати їм найкращу підготовку, інструменти для розвитку, глибоке розуміння власної національної ідентичності, бажання бути корисним своїй державі, усвідомлення та реалізацію своїх талантів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова