Незвичайні способи використання мікрохвильовки: корисні хитрики з продуктами й не тільки - Накипіло
Промо UK

Незвичайні способи використання мікрохвильовки: корисні хитрики з продуктами й не тільки

  • Юлія Напольська
  • unsplash.com
  • 27 Січня

Це реклама

 

Мікрохвильова пічка асоціюється з гарячими бутербродами, вівсянкою швидкого приготування та «лінивою» гречкою. Здебільшого вона відповідальна за прості сніданки та перекуси, які готуються за один крок. Але на цьому арсенал можливостей тільки починається. Використовувати НВЧ-піч можна для вирішення нестандартних завдань, які далеко не завжди безпосередньо пов’язані з харчовими продуктами.

Видалення неприємних запахів

Кухонне приладдя постійно контактує з сирою і готовою їжею. Часто це продукти з насиченим і стійким ароматом, який проникає в різні матеріали та не змивається водою й гелем для миття посуду. Дошки для нарізання найбільше схильні до «просочування» неприємними запахами. «Реанімувати» їх здатна гаряча вода з додаванням оцту або лимонної кислоти. Але існує і простіший спосіб, для якого потрібна мікрохвильовка LG або будь-якого іншого бренду з великою робочою камерою. Потрібно взяти половинку свіжого лимона, ретельно натерти ним дошку з обох боків та покласти її до пічки на 40-60 секунд. Цього часу вистачить, щоб стільничка добре підсохла та позбулася «омбре».

Стерилізація місткостей

Стерилізатори для банок — не такі вже й популярні. Частіше замість них господині використовують різноманітні підставки та каструлі великого літражу. Через недотримання рекомендацій щодо часу або температури стерилізування, банки нерідко псуються, або консервація «зриває». 

Щоб не проґавити чергову баночку, доцільно використовувати для стерилізації мікрохвильову піч. Деякі моделі підтримують спеціальний режим, але якщо його немає, доведеться ввести ручні налаштування: потужність 600-800 Вт та час роботи 2-3 хвилини.

Мікрохвильова піч також підходить для стерилізації дитячого посуду: пляшечок, тарілок, склянок-невиливайок. У магазинах гаджетів можна знайти контейнери-стерилізатори для НВЧ.

Вичавлювання соку з цитрусових

Відсутність соковичавниці чи цитрус-преса — не проблема, якщо вдома є мікрохвильовка. Без попереднього нагрівання у мікрохвильовці з одного апельсина ручним способом можна вичавити приблизно ¼ склянки соку. Всього 20-30 секунд у пічці — і кількість напою зростає майже вдвічі. Те ж саме стосується лимонів, мандаринів та клементинів. 

Ще один секрет: смак соку стає набагато насиченішим, тому він ідеально підходить для желе та інших десертів.

«Приборкання» цибулі

Порізати цибулю і не заплакати — завдання не з простих. Що тільки не пропонують лайфхакери, щоб уникнути небажаних сліз:

    — набрати води в рот,

    — жувати жуйку,

    — одягти окуляри,

    — змочувати ніж холодною водою,

    — тримати цибулину в морозилці.

Не всі способи спрацьовують безвідмовно, але є один, який допомагає майже завжди. Очищену цибулину без «шапочки» та «корінця» треба покласти до робочої камери мікрохвильовки та запустити режим НВЧ буквально на пів хвилини. 

Черствий хліб = м’який хліб

Смачні та хрусткі багети з пекарень швидко черствіють. Вже на третій день після купівлі об ласий шматочок можна зламати зуби. Особливо, якщо зберігати хліб не в хлібниці, а на столі. 

Можна, звісно, пустити черству хлібину на панірувальні сухарі або грінки. Якщо ж в магазин по свіжий батон йти не хочеться, варто спробувати звернутися по допомогу до мікрохвильової печі. Це наче машина часу для хлібобулочних виробів. 

Як скористатися хитриком:

    — шматочки черствого хліба злегка змочити водою;

    — набрати трохи холодної води у невелику місткість;

    — покласти хліб на тарілку мікрохвильовки, поряд поставити заздалегідь набрану воду;

    — увімкнути пічку на 20 секунд;

    — повторити процедуру кілька разів, доки хліб не розм’якне.

Головне — не перетримати, бо замість м’яких і пухких шматочків вийдуть сухарики. 

В печі з НВЧ реально навіть випрати носки чи стерилізувати ґрунт для розсади. Щоправда, для таких цілей краще взяти стару мікрохвильовку, яка не використовується за призначенням.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова