На Харківщині почали загадково зникати пропагадистські канали РФ - Накипіло
Події

На Харківщині почали загадково зникати пропагадистські канали РФ

Збройні сили України прибирають з Харківщини не тільки війська окупантів, але й їх Телеграм-пабліки. Так під час чергового моніторингу експерти Infocrime зафіксували зникнення пропагандистського каналу «Харьков Z». Інші канали поки не виявились настільки спритними, тож дивіться, про що вони маніпулювали минулого тижня.

Відступаючи окупанти залишили на території Харківської області багато масових захоронень. В деяких з них правоохоронці виявили тіла людей зі слідами катувань і звʼязаними за спиною руками.

Пропагандисти з каналу «На самом деле в Харькове» вирішили відбілити злочини окупантів, перекинувши вину за злочини проти цивільного на Україну.

У своєму виправданні окупанти пишуть про те, що французький журналіст Адріян Боке повідомив, що в Ізюм привезли «багато трупів для кривавої фотосесії».

Але не дивлячись на гучне словосполучення «французький журналіст», Боке — черговий російський пропагандист. Після викриття російських злочинів в Бучі він діяв подібним чином — заявляв, що злочини в Бучі були вчинені представниками полку «Азов», а тіла загиблих спеціально привозили для зйомок на бучанські вулиці. В соцмережах Боке за вересень немає жодних згадок про його перебування в Ізюмі, навпаки — він зʼявляється в етерах у іншого пропагандиста Соловйова.

Разом з іншою пропагандисткою, Юліє Вітязевою «На самом деле в Харькове» намагається по-іншому виправдати військові злочини росіян.

0*M6wnyBYAl4b1AvzW

На цей раз пропагандисти заявляють, що окупанти не вбивали українських військових, а захоронювали тіла загиблих під час боїв. Але при цьому обидва телеграм-пабліки замовчують те,що тіла бійців ЗСУ у масовому захоронені під Ізюмом мали сліди катувань і були поховані з завʼязаними руками.

Якщо фронтових перемог немає — їх треба вигадати. Так і зробили все ті ж «На самом деле в Харькове», написавши що армія Росії обстріляла інфраструктуру ЗСУ у Харкові.

Але насправді ані 20 вересня, а ні за день до того місцеві ЗМІ, інші телеграм-пабліки, екстрені служби і місцева влада не повідомляли про «прильоти» по Харкову.

Обурення у окупантів викликає те, що українці насмілюються чинити спротив росіянам. Так «На самом деле в Харькове» заявляє, що Зеленський оголосив терор в Харківській області, а СБУ через «підконтрольні ресурси запустила бот, в якому можна поскаржитись на сусідів».

0*uT8wN5QmlKbssjJb

Але Зеленський не оголошував жодного терору. В своєму зверненні він скоріше похвалив Службу безпеки України.

«Хочу подякувати Національній поліції за швидке відновлення правопорядку на щойно звільненій території. І Службі безпеки України — за те, що працює тепер помітно результативно. Не можу розкривати всіх деталей, але завдяки СБУ зараз маємо впевненість, що в окупантів не буде жодної опори на українській землі», — сказав Зеленський.

Окремо слід відмітити, що автори каналу «вдягнули» українського президента у форму нацистів саме тоді, коли Зеленського було визнано одним з найвпливовіших євреїв світу.

Проєкт реалізується ГО “Інститут масової інформації” та «Накипіло» і фінансується Фондом Thomson Reuters у межах програми підтримки незалежних ЗМІ в країнах Східного партнерства за підтримки Міністерства закордонних справ і в справах Співдружності націй Великої Британії.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова