З 23 березня по 7 квітня у Харкові втретє відбудеться фестиваль класичної музики #KharkivMusicFest. Його мета – показати, якою ця музика може бути різною і наштовхнути слухача «зізнатися, що ти її слухаєш…» – це слоган цьогорічного заходу.
«KharkivMusicFest — безумовно, музичний проект нового часу, який об’єднує найкращі фестивальні ідеї, додаючи в них український колорит. Він включає концертну, освітню та соціальну складові, розраховані на найширшу аудиторію. Міжнародний фестиваль KharkivMusicFest вже став помітним явищем у музичному житті, і має всі шанси стати однією з головних культурних подій не лише Харківщини, а й України», – розповідає президент фесту Сергій Політучий.
KharkivMusicFest — це 4 концерти у 3-х концертних залах (органний та великий зали Харківської філармонії, «Схід Опера») й низка спецпроектів.
Цьогоріч фест представить публіці нові музичні жанри і формати. Зокрема, фестивальний оркестр, який складається з солістів-музикантів найкращих оркестрів України, стане міжнародним і гратиме інструментальну музику Вольфганга Моцарта — композитора, якому присвячений захід. До зірок української сцени додадуться перші голоси національних симфонічних оркестрів Австрії, Грузії, Німеччини, Польщі та Чехії. Також вперше до України завітає французький секстет (шість музикантів) відомого в світі оркестру «Музиканти Лувру» (Les Musiciens du Louvre), який виконуює музику епохи бароко на автентичних інструментах і у властивій часу написання творів манері. Музика французького композитора ХVII століття Жана-Філіпа Рамо вперше прозвучить в залі Харківської філармонії на інструментах, що створені без використання металу.
«Ще з минулого року найважливішим завданням фестивалю є інтеграція Харкова і України в світовий музичний ринок. У тому числі для цього KharkivMusicFest співпрацює з великими музичними агентствами України та Європи, щоб в рамках фестивалю виступали музиканти, що знаходяться на піку своєї професійної кар’єри, а значить протягом останніх декількох сезонів виступали в найбільших світових концертних залах», – пояснює арт-директор заходу Станіслав Христенко.
Ще один новий жанр для події – «фортепіанний речиталь». Цього року у фестивальної публіки буде можливість почути знакові твори світової фортепіанної літератури двох найважливіших композиторів класицизму – Людвіга ван Бетховена, – і романтизму — Роберта Шумана. Основну ж концертну програму KharkivMusicFest завершує також новий для заходу концертний формат — Опера-Gala, що як і перший концерт фестивалю, буде присвячений творчості Моцарта. На сцені оперного театру прозвучать арії та дуети з більшості його опер, уривки з «Реквієму» та інших головних творів вокального жанру композитора.
Серед запрошених — соліст Гамбурзької опери Довлет Нургельдієв (тенор), який виконував головні оперні партії в головних театрах Берліна, Франкфурта і Мюнхена і брав участь в постановках бельгійських. угорських, польських і французьких театрів, Ольга Бузуйок (сопрано), яка виконувала головні ролі в постановках оперних театрів Барселони, Шанхая, Дубаї, Лос-Анжелеса, Мадриду тощо.
Крім того, на заході із сольним концертом вперше в Україні виступить один з найпопулярніших і активно концертуючих молодих піаністів світу Джордж Лі.
«Гастрольна серія європейських концертів китайсько-американського піаніста Джорджа Лі весни 2019 року включає концертні зали лише кількох міст і поставить в його завантаженому графіку зал Харківської філармонії поруч з головними залами Флоренції, Лондона і Мюнхена, де піаніст виступить з концертами напередодні»,– додає Станіслав Христенко.
Серед спецпроектів заходу буде два нових освітньо-просвітницьких формати. Перший з них — дитячий музичний табір Amadeus Camp. В рамках нього під час весняних канікул діти на тиждень зможуть зануритися у вивчення різних музичних творів, навчитися сприймати музику, відвідати заходи фестивалю, поспілкуватися з музикантами, а деякі зможуть ознайомитися з базовими навичками гри на музичних інструментах і основами музичної грамоти.
Другий спецпроект — фестивальний лекторій — серія безкоштовних лекцій, присвячених Вольфгангу Моцарту, для широкої аудиторії, де лекторами будуть провідні музичні діячі та просвітителі України.
Новинкою культурноїподії стане також серія оперних флешмобів. Уривки з опер Моцарта зазвучать в громадському транспорті та на інших найнесподіваніших локаціях. Також продовжуватимуться традиційні для KharkivMusicFest формати лекцій, відео-презентацій і коротких концертів для учнів загальноосвітніх шкіл, а також майстер-класів для учнів музичних шкіл, неформальне спілкування з артистами та гостями фестивального клубу.
Захід також продовжить ідею розфарбованих піаніно, започаткованих на минулорічному фетивалі, і збільшить кількість інструментів і локацій. ART PIANO – це проект, що поєднує музику та арт. Вже з 8 березня у найнеочікуваніших місцях міста знов з’являться кольорові піаніно. Як і в минулому році, фестиваль сподівається залучити дітей і безліч бажаючих різного віку для виступів на цих локаціях.
Концертна програма фестивалю
23 березня, 18:00 – концерт-відкриття Viva Mozart. Виконуэ Оркестр солістів KharkivMusicFest (Україна, Германія, Польща, Чехія, Грузія). Диригент — Юрій Бербевецький (м. Львів)
Місце проведення: Харківська філармонія (вул. Римарська, 21).
29 березня, 19:00 – Sextuor Rameau, офіційне відкриття фестивалю «Французька весна в Україні» за підтримки Французького Інституту в Україні. Виконуэоркестр Les Musiciens du Louvre /«Музиканти Лувра» (Франція).
Місце проведення: Органна зала Харківської філармонії (вул. Римарська, 21).
2 квітня, 19:00 – сольний концерт на фортепіано Джорджа Лі (Китай –США).
Місце проведення: Органна зала Харківської філармонії.
7 квітня, 18:00 – концерт-закриття Mozart Gala. Виконує Симфонічний оркестр Харківської опери, Молодіжний академічний симфонічний оркестр «Слобожанський». Вперше в Харкові — диригент Андрій Юркевич. Солісти: Довлет Нургельдієв (тенор), Ольга Бузуйок (сопрано)
Місце проведення: Велика зала Харківского національного академічного театру опери і балету імені М. В. Лисенко (вул. Сумська, 25)
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин