Мінкультури працює над онлайн-реєстром об’єктів архітектурної та археологічної спадщини - Накипіло
Події

Мінкультури працює над онлайн-реєстром об’єктів архітектурної та археологічної спадщини

  • Роман Даніленков
  • Андрій Марієнко
  • 16 Червня 2022

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар на брифінгу в Медіацентрі Україна розказала, що Міністерство культури та інформаційної політики України працює над онлайн-реєстром.

«Ми працюємо над онлайн-реєстром, який включатиме в себе перелік усіх об’єктів архітектурної та археологічної спадщини. Минулого року представники обласних державних адміністрацій вже внесли дані про пам’ятки в нашу пілотну базу даних, а сьогодні ми працюємо над уточненням геопросторових даних цих об’єктів, фотофіксацією, співпрацюємо з держгеокадастром задля використання ортофотопланів, а також над розробкою онлайн-кабінетів для регіональних уповноважених», — розповіла Анастасія Бондар.

Надалі цей реєстр стане інтероперабельним для міжсекторальної взамодїі з такими значущими реєстрами як e-construction, що відповідає за дозволи на будівництво. Це унеможливить корупційні схеми та стоси паперів у сфері хаотичної забудови.

«У той самий час є розуміння, що наше бажання швидкого відновлення зруйнованих будівель не повинно призвести до хаотичної забудови міст. Ми повинні зважати на ті об'єкти архітектурної спадщини, яка знаходиться поруч з нами», — наголосила Бондар.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

У разі масових заворушень на вулицях міста ми вас повідомимо