Майже спокійно про вакцини, вакцинування й вакцинованих: моніторинг харківських онлайнмедіа  - Накипіло
img

Олена Лептуга

  • 24 Червня 2021

Майже спокійно про вакцини, вакцинування й вакцинованих: моніторинг харківських онлайнмедіа 


Частка матеріалів про вакцинацію в харківських онлайн-медіа становить 3% — із 860 тільки 25 статей присвячені цій темі. Такі результати моніторингу ІМІ п’яти найрейтинговіших місцевих медіа — Об'єктив, SQ, 057.ua, Вечерний Харьков, ВГороде.Харьков. Дослідження проходило з 7 по 11 червня.

Найбільше писали про очікування вакцин та анонсування відкриття центрів вакцинування — 10 статей (або 40% від загальної кількості матеріалів про вакцинацію). Приблизно стільки ж вийшло новин, що стосувалися загальних питань щеплень — 9 статей (36%), у тому числі за кордоном. 

Не всі публікації місцевих медіа є нейтральними. З різницею в один день, 7 і 8 червня, «Вечерний Харьков» опублікував дві новини майже ідентичного змісту: «Харьковская область в пятерке худших по темпам проведения вакцинации в Украине» і «Харьковская область — одна из аутсайдеров по темпам вакцинации». Так само в негативному ключі подається матеріал про відкриття центрів вакцинації — «На Харьковщине не торопятся открывать центры вакцинации». Для прикладу «Об’єктив», навпаки, проанонсував відкриття такого центру за кілька днів — «В эти выходные в Харькове заработает центр массовой вакцинации против COVID-19», 057.ua пише про те, що Харківська область — лідерка по вакцинуванню освітян, а ВГороде.Харьков публікує статтю «В лидерах по темпам: в Харьковской области привились уже больше 70 000 человек». Така різниця в подачі матеріалу пов’язана з тим, що «Вечерний Харьков» джинсує проти теперішньої очільниці регіону Айни Тимчук. Про це свідчать і моніторинги Infocrime.Харків.

Тему вакцинації як агітацію використав виконувач обов’язків мера Харкова Ігор Терехов. Так, на сайті ВГороде.Харьков вийшло його велике інтерв’ю під заголовком «Я буду вакцинироваться»: Игорь Терехов рассказал, какой вакциной собирается прививаться от коронавируса». Воно містить такі оціночні судження: 

«В Харькове для медиков было сделано все возможное, сообщил руководитель города. Из городского бюджета в оперативном порядке были выделены средства, Харьков одним из первых в Украине смог купить ИВЛы, кислородные концентраторы и обеспечить запас медикаментов, которые требуют протоколы МОЗа».

Загалом свої тексти харківські журналісти будують в основному або на пресрелізах, або на публікаціях інших медіа. Лише один матеріал є авторським.  

Snimok ekrana 2021 06 24 v 12.48.31

Найбільшу кількість матеріалів опублікувало видання «Вечерний Харьков» — 11, що становить 44% від усіх статей цієї тематики й 5,3% від публікацій цього медіа. По п’ять матеріалів видали медіагрупа «Об’єктив» і ВГороде.Харьков. Останній ресурс має частку статей про вакцинування в 4% від усіх публікацій за період моніторингу.  057.ua та SQ обмежилися оголошеннями й повідомленнями офіційним перебігом вакцинування. Ці медіа мають по два такі матеріали. 


 Написання цього блогу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.  

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова