У рамках форуму «ПогранКульт: ГаліціяКульт» розпочалась програма «Мистецькі резиденції», яка триватиме до 24 серпня. За цією програмою до Харкова приїхали львів’яни.
Мета проекту — зближення Заходу та Сходу за допомогою мистецтва та культури, руйнування стереотипів. Протягом двох тижнів молодь Львова та Харкова спільно створюватиме мистецькі проекти.
«Проект, в першу чергу, спрямований на те, щоб відновити довіру. Ми не довіряємо в крамниці, у громадському транспорті, сусіду. І ця недовіра присутня не тільки на побутовому рівні спілкування, а і на міжрегіональному. Донедавна не було навіть зручного сполучення між Львовом та Харковом. Так-от, найпростіше навчитися довіряти через позитивну емоцію, а найшвидше викликає емоції мистецтво і культура. Коли люди разом будуть щось робити, то поламають стіну недовіри, змінять стереотипи. Стереотипи завжди будуть, але вони можуть бути інакшими, не тягнути нас назад. Ми досі живемо пам’ятниками, які не мають на нас жодного впливу. Треба навчитися разом дивитись у майбутнє», — розповідає львів’янка і кураторка програми «Мистецькі резиденції» Ірина Магдиш.
Функціонуватиме 6 мистецьких резиденцій: кіно, анімація, архітектура, художня, графіка і муралізм. Є 26 резидентів зі Львова і близько 30-ти з Харкова.
«За статистикою лише 30% українців були в інших географічно протилежних областях України. Коли ти не знаєш, як виглядає Львів, і в тебе нема звідти жодного знайомого, тобі не болить те, що там відбувається. Ми намагаємося поєднати країну», — говорить Юлія Грубріна з фонду «Мистецькі надра».
Учасники зніматимуть документальні фільми, зроблять мультиплікацію галицьких художників разом з харківськими дітьми, реалiзують проект ревіталізацію громадського простору навколо будинку «Слово».
«Ми будемо дивитись, як працюють стереотипи на прикладі співпраці львів’ян і харків’ян. Будемо відкривати історії людей без штампів», — каже Остап Костюк, режисер фільму «Жива ватра» та куратор режисерської резиденції.
Результати роботи будуть представлені 4–18 жовтня на форумі «ПогранКульт: ГаліціяКульть».
Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин