Кондиціонери небезпечніші, ніж обігрівачі: "Укренерго" повідомляє про критичне навантаження - Накипіло
Події

Кондиціонери небезпечніші, ніж обігрівачі: «Укренерго» повідомляє про критичне навантаження

​​В енергосистемі зафіксоване рекордне споживання електроенергії. Найвище споживання за першу половину літа було зафіксовано вчора, 6 липня, о 16:00. Це на 7% вище, ніж у найспекотніший день літа 2022 року, і на 14% більше, ніж у минулий четвер.

Для розуміння: таке зростання дорівнює виробничій потужності майже двох атомних енергоблоків. Причина суттєвого зростання споживання — насамперед, активне використання кондиціонерів, повідомили в «Укренерго». 

Високий рівень споживання вчора зберігався до кінця дня, що створювало значне навантаження на енергосистему. Адже ввечері знижується активність сонячних електростанцій, і для забезпечення покриття високого рівня споживання необхідно залучати додаткові потужності енергоблоків.

Якщо минулого літа такі піки споживання для енергосистеми не були занадто складним завданням, то зараз різке збільшення навантаження суттєво ускладнює її роботу. Адже енергосистема все ще відновлюється після масованих терористичних атак росіян. Тривають масштабні ремонтні роботи на електростанціях та в мережі, тож працює менше енергоблоків та основного обладнання високовольтної інфраструктури.

«З 16.00 до 23.00 енергосистема потребує вашої допомоги. Зменшіть використання кондиціонерів і потужних електроприладів, не вмикайте їх одночасно, особливо у вечірні години. Переносьте енергоємне споживання на інші години доби», — звернулися до українців енергетики.


Могли зірвати поставки військової техніки на фронт: викрито корупціонерів

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова