Енергетичний дефіцит через підрив ГЕС - Накипіло
Події

Енергетичний дефіцит через підрив ГЕС

 

Україна другий день поспіль запросила аварійну допомогу з Європи через дефіцит потужності в енергосистемі у вечірні часи. Про це повідомила пресслужба Укренерго. Річ у тому, що всі гідроелектростанції працюють зі зниженою потужністю, щоб зменшити наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС. 

Через підтоплення, спричинене підривом Каховської ГЕС, станом на ранок 9 червня на Херсонщині залишаються знеструмленими майже 24 тисячі споживачів, а на Миколаївщині – понад 2 тисячі споживачів. Згодом частину їх планують увімкнути, а тому брак електроенергії буде протягом літа. 

Наразі для балансування енергосистеми використовується аварійна допомога з Румунії та Польщі, запланований імпорт зі Словаччини

«Дефіцит, тобто певний брак енергії, відчуватиметься в енергосистемі протягом літніх місяців, бо будемо багато ремонтуватися, а також протягом наступної зими. Але це не означає аварійні відключення. Обмеження споживачів – це точно не пріоритетний, а радше крайній захід для збалансування енергосистеми, — йдеться у повідомленні Укренерго

При цьому споживачів просять економити світло. Допомогти енергосистемі може кожен: ощадливо використовуйте електроенергію у вечірні години, особливо з 19:00 до 22:00 включно, переносьте використання потужної техніки з вечірніх годин на день або ніч. Це допоможе зменшити навантаження на енергосистему у вечірній пік споживання та полегшить балансування.


Ситуація на Херсонщині через добу після підриву Каховської ГЕС

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова