Як у Харкові погасили поштовий блок, випущений до десятиліття війни. Фото - Накипіло
Фото

Як у Харкові погасили поштовий блок, випущений до десятиліття війни. Фото

 • Анна М’ясникова
 • Олександр Тітов
 • 23 Лютого

«Укрпошта» випустила новий блок марок до десятиріччя українського спротиву росії — «І буде весна!».

За основу взяті фотографії війни, які розлетілися світом. Вони фіксують захоплення аеропорту в Севастополі у 2014 році, оборону «Азовсталі» та Бахмута. А ще — весілля волонтерів у зруйнованому Палаці праці в Харкові 3 квітня 2022 року.

IMG 20240223 135000 624

 • Марка «Захоплення аеропорту «Бельбек». Севастополь, 2014 р.», автор фото Куба Камінський. Знімок польському фотографу дивом вдалося приховати від російських загарбників, завдяки чому цю світлину побачив увесь світ.
 • Марка «Світло переможе! «Азовсталь». Маріуполь, 2022 р.», автор фото Дмитро Козацький («Орест»). Ця світлина є легендарним автопортретом, зробленим захисником у травні 2022 року під час героїчної оборони заводу.
 • Марка «Руки піхотинця. Бахмут, 2023 р.», автор фото Максим Дондюк. Світлина піхотинця 28-ї бригади з позивним «Сніжок», зняте за кілька сотень метрів від російських окопів на околиці Бахмута у березні 2023 року.
 • Марка «Кохання не спинити! Харків, 2022 р.», знімок Сергія Бобка для AFP. на початку квітня 2022 року медики-волонтери провели весільну фотосесію у дворі Палацу праці, зруйнованого російськими ракетами.

«Серія всеохопна, показує всю ситуацію, в якій перебуває зараз Україна. Показує, що життя — це не тільки війна. Це і весна, це — майбутнє», прокоментував Юрій Савченко, керівник Харківської дирекції АТ «Укрпошта».

IMG 20240223 135454 352 1

На погашенні блоку була присутня Анастасія Грачова, саме її весілля з Антоном Соколовим зафіксували фотографи.

«Ми вирішили одружитися за три дні до самого весілля, тому що були волонтерами. Якось про Харків почали на той момент забувати, і ми вирішили таким чином нагадати, що місто воює, і нам потрібна допомога, донати. Я сподіваюся, той посил, який ми хотіли донести ще під час весілля, — що кохання врятує цей світ і що воно переможе, — буде закарбовано на цій марці», — поділилася думками харків‘янка.

IMG 20240223 135000 712

Анастасія зазначила, що ці два роки були складними для подружжя. За два тижні після весілля її чоловіка поранило. Потім — лікування в Німеччині. Антон досі відновлюється.

«Там було дві операції. Нам вдалося врятувати йому ногу. Він ще поки лишається там. Це було дуже важко. Місяць назад я вирішила, що більше не можу, хочу додому приїхала», — розповіла дівчина.

Загальний тираж поштового блоку — 250 тисяч примірників. Від сьогодні поштовий блок доступний у продажу.

IMG 20240223 135145 897

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

  ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

  Оперативні та перевірені новини з Харкова