Молодіжна ініціатива #ВліпиЗаСебе разом із Детектор медіа розповідають, як переконати бабусю, що плітки, які вона почула від Тамари Петрівни чи жахливий прогноз вусатого експерта невідомого походження — це насправді фейк. Адже під час війни вміння розпізнати фейк може без перебільшення врятувати життя.
За даними дослідження ГО «Детектор медіа», серед аудиторії з низьким рівнем медіаграмотності переважають старші вікові групи — дві третини таких людей складають 46+ років. Саме тому трапляється, що ваша бабуся ведеться на якийсь відвертий фейк на кшталт того, що Польща готується загарбати Західну Україну. Навіщо їм брехати? Може спитати ваша бабуся, коли ви висловите сумнів у новині, якою вона поділилась. Мета ворога на інформаційному полі — зробити все, щоб завадити Україні перемогти:
- Викликати недовіру до української влади та військових.
- Посіяти страх, зневіру та ворожнечу серед українців, зробити їх слабкими.
- Завербувати зрадників.
росія витрачає мільярди доларів на брехню по всьому світу. Тільки у 2021 році з російського бюджету 1,5 мільярда доларів було витрачено на пропагандистські медіа. З початком повномасштабного вторгнення ціна російської брехні зросла в рази. Крім офіційних телеканалів та газет, росія поширює дезінформацію та пропаганду через підкуплених “експертів” та лідерів думок, анонімні телеграм канали, сотні тисяч ботів, які залишають коментарі під популярними новинами. Проплачені фейки можуть бути там, де ви їх зовсім не чекали: у сторі б’юті блогера, передбаченнях таролога чи екстрасенса, підставних відео для ТікТок. Іноді люди поширюють дезінформацію ненавмисне. Тому варто просто змиритися, що частина інформації, яку ви отримуєте — від ворога, і вона працює проти України. Потрібно навчитись її розрізняти.

Звільнені. Репортаж з Балаклії
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин