Господарю, стрибай вище! Планка відповідального власника - Накипіло
Спецтеми

Господарю, стрибай вище! Планка відповідального власника

  • Діана Руда
  • free stock
  • 1 Листопада 2021

Спонсорський матеріал

Як виміряти радість, що приносять нам домашні улюбленці? Їхня відданість і безкорислива любов роблять наше життя кращим з кожного боку. І найліпший спосіб віддячити улюбленцю — задовольнити його потреби в соціалізації та видовій поведінці. Чи готові ви взяти цю висоту?

Дах над головою та харчування — обов’язкові, але не вичерпні умови щасливого життя. Чи будемо ми щасливі, якщо позбавити нас спілкування та можливості займатися улюбленою справою? У домашніх улюбленців піраміда потреб Маслоу працює приблизно так само: для дійсно повноцінного життя їм необхідне задоволення не лише базових, а й потреб найвищого порядку. У тварин вони виражаються в почутті приналежності до власника та його сім'ї, спілкуванні з представниками свого виду, в іграх і навчанні.

Компанія Royal Canin вирішила з'ясувати, наскільки високою є планка відповідального власника в Україні. У дослідженні, проведеному MZ Hub на замовлення Royal Canin, взяли участь 400 власників собак і котів з усієї України. Постійний доступ до води домашнім тваринам забезпечують 92 % людей, доступ до туалету мають 86 % котів, а вигул не рідше одного разу на 10 годин — 83 % собак. Тобто базові потреби переважної більшості тварин задоволені. 

Гіршою є ситуація з реалізацією потреб, які передбачають активну залученість власника. Наприклад, тільки у 32 % домашніх улюбленців є можливість спілкуватися з представниками свого виду, а 78 % українців не вважають ігри й спільне активне проведення часу важливими для тварини. 

Чим викликана така ситуація? Справа не у відсутності любові та бажання піклуватися про улюбленця: 88 % власників котів і 66 % власників собак сприймають своїх тварин як членів сім'ї. Причина — у незнанні. Багато хто не знає про вищі потреби собак і котів та як їх можна задовольнити. Заповнюємо прогалини!

Собаки

— Agility: спорт і спілкування. Неймовірно популярний останнім часом напрямок agility збагачує життя і тварини, і власника. Суть у тому, що ви разом із собакою долаєте низку перешкод (тунелі, бар'єри, гойдалки, слалом). При цьому ви керуєте твариною лише голосом і жестами. Цей вид активності підходить собакам будь-яких розмірів і порід, які знають базові команди. Можна почати з найпростішого та поступово переходити до складнішого. Головне тут навіть не перемога, а те, що ви з вихованцем станете справжньою командою. А ще тренувальні табори agility — це суперком'юніті однодумців!

— Контакти з іншими собаками. Собаки — соціальні тварини, і деякі потреби вони можуть задовольнити лише в спілкуванні з собі подібними. Потоваришуйте з власниками собак по сусідству та виходьте на прогулянки разом: хоча б раз на день у вихованця повинна бути можливість досхочу набігатися й награтися з іншими тваринами.

— Pet-friendly заклади: всюди разом. Усе більше готелів, кафе, коворкінгів і офісів у нашій країні раді вітати у себе чотирилапих гостей (адреси тут). Відмінний спосіб проводити з вихованцем ще більше часу!

Коти

— Бігати, стрибати, дертися! Природне середовище проживання котів — тривимірне. Тому важливо обладнати житло «лазалками»: різнорівневими поличками та тунелями попід стінами, поставити котяче дерево. Адаптувавши таким чином інтер'єр під потреби улюбленця, ви до того ж збережете власні штори й відкриті полички шафи від неочікуваних вторгнень.

— Catio — курорт для вихованця. За аналогією з двориками-патіо, люди, які живуть у приватних будинках, можуть побудувати для свого кота catio. Це прогулянковий дворик із «лазалками» та місцями для відпочинку, огороджений з метою безпеки сіткою.

— «Здобич» для мисливця. Коти за природою — хижаки. Інтерактивні іграшки (вудки, м'ячики) дозволять реалізувати інстинкт мисливця. Ваші рухи при цьому повинні імітувати рухи дрібного звіра: прискорюйтесь і сповільнюйтесь, змінюйте траєкторію. Разом із тим, не дозволяйте тварині грати з вашими руками, навіть жартома, — це вбереже вас від подряпин. І поважайте особисті кордони улюбленця: котам дуже важливо частину часу проводити наодинці з собою. Якщо кіт не включається в гру, спробуйте ще раз трохи пізніше.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова