Фільм «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну на «Оскарі» - Накипіло
Події

Фільм «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну на «Оскарі»

  • Анна М’ясникова
  • Facebook-сторінка Мстислава Чернова
  • 18 Вересня 2023

Документальна стрічка журналіста Associated Press, фотографа Мстислава Чернова змагатиметься за премію в категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». 

18 вересня члени Українського Оскарівського Комітету визначилися з номінованим від нашої країни фільмом на премію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук.

Крім фільму «20 днів у Маріуполі» в національному відбору брали участь ще чотири: «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка та «ШТТЛ» Адрієна Уолтера.

Номінована стрічка показує про перші дні окупації Маріуполя. Фільм створений як щоденник репортера, який через призму власних вражень переживає історії містян. Над ним разом із Черновим працював Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко.

326804745 3365007707149413 8167635040180906923 n

За цю роботу українська команда отримала Пулітцерівську премію та нагороди кінофестивалю Sundance та Docudays UA. 

Прокат стрічки триває, тож її досі можна подивитися на великому екрані. Вона стала найкасовішим документальним фільмом в українському кінопрокаті.

«Будь-який український фільм, який потрапляє в будь-яку номінацію, нині важливий, щоби тримати Україну на інформаційній хвилі», — зазначав Мстислав Чернов у інтерв‘ю Радіо «Накипіло», яке було записане під час презентації стрічки в рідному для режисера Харкові.

Фільм «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова