Чоловічі сандалі: комфорт та стиль для літнього сезону
Промо UK

Для яких пневматик потрібно отримувати документи на носіння?

 • Юлія Напольська
 • unsplash.com
 • 20 Вересня 2023

Це реклама

В Україні пневматична зброя доволі популярна. Однією з причин її затребуваності є простота придбання. На будь-яку вогнепальну зброю необхідно отримувати масу документів і дозволів від державних уповноважених служб, поліції та медичних установ, а пневматику можна просто купити в магазині. Якщо детальніше розглянути ЗУ «Про зброю», то можна побачити, що чіткого визначення обмежень для пневматичних моделей немає.

Чи означає розмитість закону, що кожен може носити при собі пневматичну гвинтівку? Звичайно ж, ні. Існують підпункти та інші законодавчі акти, які частково регулюють використання пневматики. А ось купити пневматичну гвинтівку можуть усі громадяни країни, які досягли повноліття й не мають заборони на носіння, зберігання або використання такої зброї.

gerson martins 66za0ugOjw unsplash 1

Закон про продаж і зберігання пневматичної зброї

Через те, що в ЗУ немає чіткого визначення зброї, до неї прийнято зараховувати лише чотири категорії:

 • холодна зброя — ножі, арбалети й луки належать до цієї категорії (залежно від технічних параметрів на цей підвид можуть бути введені обмеження на продаж або зберігання);
 • вогнепальна зброя — всі види вимагають отримання ліцензії для купівлі, а продаж і зберігання регулюють поліція та уповноважені служби;
 • боєприпаси — будь-які вибухонебезпечні речовини, набої, снаряди й гранати, зараховані до розряду боєприпасів, вимагають особливих умов для зберігання;
 • пневматична зброя — є низка гвинтівок і пістолетів, які мають особливі вимоги до купівлі (на щастя, обмеження стосуються лише деяких типів гвинтівок).

В останні кілька десятиліть були розроблені й надійшли в продаж доволі потужні моделі пневматики, які можна порівняти з деякими видами вогнепальної стрілецької зброї. З огляду на цей факт уряду довелося трохи змінити закон, який вводить заборону або обмеження на обіг у країні.

Для якої зброї потрібен дозвіл?

Гвинтівки, технічні характеристики яких перевищують одразу два параметри, вимагають отримання додаткових дозвільних документів. У законі сказано, що за дулової швидкості кулі більше 100 м/с і калібру понад 4,5 мм покупець зобов’язаний отримати дозвіл згідно з протоколом. В асортименті магазину One-Click представлена величезна кількість моделей, які підпадають лише під один із параметрів, що робить їх доступними до придбання без дозволів.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

  ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

  Оперативні та перевірені новини з Харкова