Дергачі: спротив і відновлення - Накипіло
Історії

Дергачі: спротив і відновлення

Дергачі, невелике місто поруч із Харковом, стало свідком героїчного спротиву російським загарбникам. Місцеві жителі та військові взяли на себе відповідальність за оборону міста.

«Коли ворог почав обстрілювати з території рф, наша бригада висунулася з Дергачів і взяла шлях назустріч російській техніці. Сміливо вонїи вийшли на Цупівку, перехопили російську колону та завдали їй вирішального удару. росіяни, здивовані несподіваною реакцією, у паніці відступали, але були повністю знищені нашими Збройними силами», — розповідає голова Дергачівської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.

День 9 березня 2022 року став вирішальним для міста, коли українські війська вибили противника з околиць. Проте визволення  виявилося ані безболісним, ані остаточним: Дергачі стали мішенню для постійних російських обстрілів аж до контрнаступу Збройних Сил України у вересні 2022 року.

derhachi 10

Унаслідок ворожих ударів постраждали 700 будинків, численні адміністративні споруди, культурні, освітні та медичні заклади. 

derhachi 6
Будинок культури в Дергачах

Поступово Дергачі відновлюються. Повернулися майже всі жителі, які були вимушені евакуюватися. Розпочато ремонт доріг, відбудову житла та соціальної інфраструктури. 

derhachi 12

Планується відновлення 17 багатоквартирних будинків до кінця року.

derhachi 7

Мешканці Дергачів, незважаючи на страшні випробування виявляють непохитну волю до життя  та віру в майбутнє міста.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова