Про діяльність за 2019 рік виборцям розповідали 82 з 84 депутатів Харківської міської ради. Про це розповів Микола Зінченко, координатор проєкту «Атестація депутатів місцевих рад» у Харкові.
Учасники проєкту проаналізували інформаційні листи депутатів про їхню звітність за четвертий рік повноважень, які вони подали до міськради. Немає даних у відомстві лише від Едуарда Головка, який став депутатом лише восени 2019 року, та від Максима Мусєєва, який з 2018 року знаходиться у розшуку за державну зраду.
«Згідно зі статтею 16 Закону України «Про статус депутата місцевих рад» депутат має не рідше одного разу на рік звітувати перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднання громадян. Звіт має містити відомості про його діяльність в раді, роботу в окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про особисту участь в обговоренні, прийнятті, та організації виконання рішень ради та про виконання доручень виборців свого округу», — пояснює Микола Зінченко.
Члени фракції «Самопоміч» звітували спільно у харківській міськраді, дані у них приблизно однакові. На зустрічі було 18 виборців.
Ідентичними також є висунуті депутатам доручення: відвідання громадських слухань щодо оцінки впливу на довкілля в районах, надання пропозицій щодо розробки програми підтримки та охорони архітектурних пам’яток, щодо включення громадян до комісії, яка приймає рішення про обрізку та вирубку дерев, подання ініціативи щодо заборони паркування на майдані Свободи, розроблення плану розташування місць для вигулу собак та встановлення табличок із заборони на вигул собак на дитячих майданчиках.
Шестеро з семи депутатів «Нашого краю» також проводили спільну зустріч, на якій зібралися 47 виборців. Люди просили посприяти ремонту основних магістралей та внутрішньоквартальних доріг, знесенню дерев. Лише Олександр Худенко звітував самостійно, але він зазначив, що до нього пропозицій чи доручень від не надходило.
«Худенко вже декілька років не з’являвся на жодному з засідань міськради та постійної комісії, до якої він входить», — зазначив координатор проєкту.
Представники фракції «Центр» Олександр Давтян, Сергій Куценко, Ірина Цветкова та Віталій Маляренко звітували разом перед 38-ма виборцями. В інформлистах обранці не вказали, про що їх просили люди, однак вказали, чим займалися у 2019-му: працювали під час засідань постійних комісій та сесій Харківської міської ради, опрацьовували звернення мешканців, надавали юридичну допомогу, займалися благодійністю, допомагали часникам АТО та лікарням.
На зустріч зі Станіславом Косіновим прийшли 47 громадян. Його просили торік відновити дороги, прокласти тротуарні доріжки та відремонтувати покрівлі та під'їзд одного з будинків.
Володимир Паласков звітував перед 58-ма громадянами. В інформлисті він зазначив, що за минулий рік брав участь у роботі міської ради, приймав звернення від виборців, займався благодійністю та благоустроєм територій, а також взяв участь у відкритті різноманітних інфраструктурних об’єктів. Серед доручень від населення — ремонти доріг, тротуарів, під'їздів та покрівель.
Ігор Романенко вказав, що на його звітній зустрічі були 630 відвідувачів. Однак громадські діячі сумніваються у тому, що депутат навів реальну цифру. В інформлисті Романенко зазначив, що торік займався благодійністю, розв'язанням житлово-комунальних проблем, забезпеченням соцзахисту населення, а також співпрацював з правоохоронцями для у розв'язання проблем виборів, забезпеченням соцзахисту населення. Щодо отриманих доручень чи пропозицій від людей інформації немає.
Члени фракції «Опозиційний блок «Довіряй ділам»» звітували окремо, здебільшого в школах та депутатських приймальнях. Найбільше людей прийшло до Тетяни Поздєєвої (327) та Олександра Василенка (приблизно 150-200 слухачів на першій зустрічі та 400-500 — на другій). Найменше відвідувачів було на звітуваннях Валерія Арутюнова та Сергія Новікова – по 15 людей.
Про діяльність у 2019 році обранці зазначили майже однаково: розв'язання житлових питань, медичну допомогу, комунально-побутові проблеми, матеріальну та юридичну допомогу, а також про контролювання ремонтів місцевої інфраструктури.
Серед позафракційних депутатів відзвітував лише Ігор Черняк. Він робив це в прямому ефірі в пресцентрі, де були восьмеро громадян. В інформаційному листі депутат зазначив, що розповів про свою роботу за четвертий рік повноважень та відповідав на питання виборців, проте без конкретики, каже Зінченко.
«Те, що згідно з документами, 82 депутати звітують — це гарний показник. Цей відсоток у Харкові вищий, ніж у багатьох інших містах країни, — додає координатор проєкту. Проте було б краще, якби депутати розміщували свої звіти в публічних джерелах, не лише надсилали інформлисти до міської ради», — підсумовує координатор проєкту.
Избирательная кампания в Харьковской области: благотворительные фонды и концерты
ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин