Чоловіки в Україні зможуть брати двотижневу відпустку при народженні дитини: закон - Накипіло
Події

Чоловіки в Україні зможуть брати двотижневу відпустку при народженні дитини: закон

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 7 Травня 2021

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення рівних можливостей обох батьків на догляд за дитиною. Цей документ вносить зміни у низку законодавчих актів України.

Що передбачається?

1

З'являється новий вид відпустки — оплачувана відпустка при народженні дитини. Її тривалість — до 14 днів (без урахування святкових і неробочих днів). У таку відпустку зможуть піти:

1) чоловік, дружина якого народила дитину;
2) батько дитини, в якого немає зареєстрованого шлюбу в з матір’ю дитини, але батьки спільно проживають та пов’язані спільним побутом;
3) баба, дід або інший повнолітній родич дитини, якщо малечу виховує одинока мати/ одинокий батько.

Відпочинок дається комусь одному з перерахованих категорій.

2


Отримати відпустку при народженні дитини можна впродовж трьох місяців з дня народження маля. Для цього необхідно подати заявлення працедавцю та протягом 30 днів з дня виходу у відпустку надати копію свідоцтва про народження дитя.

Потрібна кількість днів на відпочинок від роботи вказується у заяві.

3

Відпустка для догляду за дитиною (до повних трьох років дитини та відпустка без збереження зарплати) визначається як рівне право матері та батька.

Раніше чоловіку (або іншому родичу) для виходу в відпустку потрібно було надавати довідку з місця роботи матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення декрету і їй більше не платять допомогу. Тому чоловіки, у яких дружина є фізособою-підприємцем або самозайнята, не могли піти у відпустку. Зараз можна брати й довідку з місця роботи батька.

4

При погодженні з роботодавцем  кожен з батьків може працювати за скороченим графіком.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова