В Україні — війна. Це означає, що страхова мені нічого не виплатить за КАСКО?
Ні, це не так. Російська агресія дійсно офіційно визнана форс-мажорними обставинами, але це не припиняє автоматично дію всіх договорів. Понад те, форс-мажор не означає, що ваш договір страхування автоматично закінчився.
Моє авто потрапило під обстріли. Це страховий випадок?
Це залежить від того, чи був ваш автомобіль застрахований на компенсацію пошкоджень, завданих внаслідок бойових дій. У більшості стандартних КАСКО-договорів українських компаній бойові дії чи мародерство прописані як виключення: за їхні наслідки компенсації не виплачують.
Щоби перевірити ваш конкретний випадок, перечитайте договір та зверніться до страховика за роз’ясненнями.
Я потрапив у звичайне ДТП. Що робити?
Те ж саме, що робили до війни: дзвоните у страхову, викликаєте поліцію, складаєте «європротокол». Останній варіант зараз можливий зокрема й тому, що бази МТСБУ, які перестали працювати перед вторгненням, знову повноцінно функціонують.
Поліцейський каже, що не приїде на виклик через війну
Повідомте про це оператора гарячої лінії вашого страховика. Запишіть відділ поліції, який прийняв звернення, посаду, прізвище та ім’я офіцера поліції, який з вами спілкувався, і зафіксуйте факт звернення до поліції. Доказом може слугувати запис дзвінка чи скріншот виклику в журналі дзвінків, де буде видно дату й час виклику.
Як і під час ДТП у звичайному житті, вам буде необхідно зробити якомога більше фотографій аварії, інших її учасників чи предметів, з якими ви зіштовхнулися. Також запишіть контактні дані можливих свідків аварії.
Ви нормальні? Де ми під час війни бланки «європротоколу» візьмемо?
Добре, якщо вони все ж будуть у вас роздруковані. Але якщо бланків немає — проконсультуйтеся зі своєю страховою. Частина страхових компаній приймає у воєнний час написані від руки акти про подію, які за інформацією дублюють «європротоколи».
Що робити, якщо учасників аварії більше за двох?
Знову ж таки: у першу чергу повідомте про це на гарячу лінію вашої страхової компанії. Деякі страховики дозволяють зараз використати декілька бланків «європротоколів». Треба вказати на схемі ДТП усіх учасників або написати від руки додаток до протоколу, в якому зазначити всі обставини.