Чи можна купити нерухомість під час війни? - Накипіло
Что дальше?

Чи можна купити нерухомість під час війни?

Чи можна купити будинок або квартиру під час війни?

Ні, це неможливо, бо зараз в Україні не працює реєстр прав на нерухоме майно. Нотаріус не може ані перевірити право власності на квартиру, ані внести зміни до реєстру.

Реєстр зламали росіяни?

Ні, доступ до багатьох українських реєстрів обмежили від початку російського вторгнення. Міністр юстиції Денис Малюська говорить, що росіяни на окупованих територіях тиснули на працівників Мін'юсту, аби отримати доступ до реєстрів.

А земельну ділянку можна продати?

Ні, бо Державний земельний кадастр також не працює. Малюська заявляє, що в середині березня Мін'юст помітив і заблокував низку незаконних операцій із землею.

А моєму другу порадили схему, як можна обійти обмеження! Що скажете?

Скажемо, що ваш друг — ризикова людина. Деякі ріелтори та юристи розповідають про можливість купити квартиру через оформлення довіреності, укладання попередніх договорів, оформлення заповітів на покупця.

Проте всі ці варіанти є вкрай ризикованими, адже неможливо достеменно перевірити, чи дійсно людина є власником нерухомого майна. Понад те, шахраї можуть заключати декілька подібних договорів із різними людьми.

Так що тепер: чекати до кінця війни?

Це невідомо. Мін’юст обіцяє поступово вмикати реєстри на територіях, де не ведуться активні бойові дії. Втім, конкретних строків у міністерстві не називають.

Наразі існує можливість купити житло не на вторинному ринку, а в новобудовах. Але перед заключенням угоди обов’язково проконсультуйтеся з юристом, що знається на майновому праві.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова