Авіакатастрофа та загибель пілотів на Житомирщині: слідство розглядає три версії - Накипіло
Події

Авіакатастрофа та загибель пілотів на Житомирщині: слідство розглядає три версії

  • Анна М’ясникова
  • Радіо Свобода
  • 28 Серпня 2023

Попередньо, 25 серпня два навчально-бойові літаки L-39 зіткнулися під час маневру розвороту. 

Таку інформацію озвучила в телемарафоні радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян.

«Щодо можливих версій. Ви зазначали, що передня кваліфікація — порушення правил польотів або підготовка до них. І за це дійсно є в Кримінальному кодексі покарання. Але також наразі слідством будуть розглядатися версії : технічна несправність літаків, помилка пілотів, і третя версія — порушення при організації здійснення польотів», — сказала вона.

За словами радниці, необхідно провести чимало експертиз, аби довести одну з версій. Зокрема судово-медичні експертизи та дешифрування «чорних скриньок» із літаків.

«Розраховуємо, що саме ці експертизи дадуть розуміння слідству, як це відбулося. Але ми розуміємо, що від 25 числа до сьогоднішнього дня пройшло трішки часу. І зараз, за попередньо встановленими обставинами, катастрофа відбулася внаслідок зіткнення двох літаків при здійсненні маневру розвороту. Це важливо. Ми отримали від слідчих свіжу інформацію, яка доповнює наш інформаційний простір», — додала Тетяна Сап'ян.

До розслідування залучать фахівців із Генштабу ЗСУ та командування Повітряних сил.

Що відомо про авіакатастрофу?


Трагедія сталася вдень 25 серпня в небі під Житомиром. Внаслідок зіткнення літаків загинули троє пілотів 40-ї бригади тактичної авіації Повітряного командування «Центр»: В'ячеслав Мінка, Сергій Проказін та Андрій Пільщиков (відомий за позивним «Джус»). 

Джус — один із тих, кого називали «привидами Києва». Пілот винищувача МіГ-29 здійснив десятки бойових вильотів від початку повномасштабної війни. Він захищав небо на півночі та в центрі України, пізніше виконував завдання на сході.

Андрій народився в Харкові. Він ще підлітком бував на аеродромах Харківщини: перші польоти здійснював у «Цивільному повітряному патрулі». 

У 2016 році пілот закінчив Харківський університет Повітряних Сил, у 2021 році він звільнився з військової служби. Повномасштабний напад рф змусив Андрія повернутися до захисту українського неба.

 

 

В інтерв‘ю ЗМІ «Джус» неодноразово закликав надати Україні літаки F-16. У 2022 році він зустрічався з радником президента США з нацбезпеки у складі української делегації. На зустрічі, зокрема, обговорювали посилення ППО для України.

У пам‘ять про загиблого пілота люди влаштували меморіал біля муралу «Привид Києва». До стінопису в столиці люди принесли квіти, листівки та іграшки.

 

Подарунки для окупантів і відео про варення. Історія сільського блогера в аеророзвідці

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова