«Алло! Говорить Харків!»: що пропонує послухати онлайн-радіо твого міста - Накипіло
Події

 «Алло! Говорить Харків!»: що пропонує послухати онлайн-радіо твого міста

  • Аліка Піхтерева, Тетяна Хоронжук
  • Павло Пахоменко
  • 16 Листопада 2022

16 листопада в Україні святкують день працівників радіо, телебачення та зв'язку.

 

 

Говорить Харків

Цього дня 1924 року о 19:00 в Харкові через малопотужний передавач вийшла в ефір перша радіопередача. З гучномовців пролунало: «Алло, алло, алло! Говорить Харків, говорить Харків, говорить Харків!». За десять років Українське радіо переїхало до Києва, куди перемістили столицю совєцької України. У роки Другої світової війни Українське радіо не припиняло звучати. Спершу повернулося до Харкова, потім — до сталінграда, згодом до саратова, звідки велися регулярні передачі українською мовою. 

До Незалежності та потім

Також у Харкові живе та квітне онлайн-станція для харків’ян і всіх, хто хоче дізнатися про Харків більше — Радіо «Накипіло». В нашому плейлисті — українська інді-музика, яка рідко звучить на FM-станціях. Жанри та вік — неважливі. Головне — сучасність, витонченість, лють. Те, що треба для меломанів.

Окрім цього ефір насичений різножанровими програмами: новини та репортажі, інтерв’ю з військовими, політиками, волонтерами, громадськими діячами, митцями, які наближають Перемогу; практичні поради психотерапевта; бесіди про гумор і музику під час війни; роздуми про минуле, сучасне та майбутнє Харкова.

Детальніше про них:

 

Щодня — про головні події у регіоні та країні. Послухати новини можна о 10, 14, 18 та 21 годині.

Програма Антона Шигімаги про подорожі та мандрівників, про світ і Україну, про незвичайні досвіди та інсайди, про те, що подорожувати не складно і цікаво.

Що таке музей і чому майбутнє не формується без пам’яті про минуле? Чи потрібна зараз нам література та культура читання, і як за допомогою музеїв та мистецьких резиденцій відкривати інший «5 Харків»?
Про все це поговоримо з музейниками та гостями Харківської резиденції «Слово» у програмі «ЛітМузей про музей».
Ведучі — Олена Руда та Олексій Юрченко.

Програма «Про юридичне людською мовою» з адвокатським об’єднанням Донець і Партнери. Про урядові рішення, законодавчі колізії, корисні кейси. Тобто все те, що ви хотіли знати про останні юридичні події та їх значення для українців.

Одвічне питання: чи доречні жарти під час війни. Хтось вважає, що вони не на часі, хтось — навпаки, визнає сміх порятунком, аби не поїхати дахом від напруги. У цьому проєкті ми будемо говорити з коміками з різних регіонів про те, як змінилися жарти, де вони знаходять натхнення, про cancel-культуру, яка набирає обертів. Уже відбулося кілька випадків, коли коміків закенселили за недоречні та невдалі жарти. Поговоримо також про активну діяльність коміків під час російського вторгнення.

Програма Тетяни Федоркової та Володимира Носкова про роботу під час війни комунальників, медиків, рятувальників та інших служб, які забезпечують життя міста.

Інтерв’ю з тими, хто працює на Перемогу, знаходячись у Харкові: військові, волонтери, громадські та політичні діячі.

Програма Олександра Сердюка. Передача, під час якої говорять лише про музику. Проте не поверхнево, а дістаючи з гостя історії, які ніхто не знав, та цікаві факти з життя артистів.

Подкасти про воєнний Харків. Місто, що живе, працює, захищає, допомагає, не спить ночами, рахує ракети, лікує, воює, ремонтує і знову живе. Марія Малевська та Олександр Бринза розповідають про людей, завдяки яким Харків стоїть.

Аня Губанова та Діма Третяк записують подкаст-рефлексію про волонтерське життя в Харкові.

Велика війна змусила багатьох українців врешті-решт відокремитися від імперських наративів і відійти від російської культури. Українські літератори мають бути почутими. Ідея проєкту «Непрочитане» — надати їм голос не лише на сторінках книжок, а також в аудіоформаті. Дикторка читає твори українських класиків та наших сучасників.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова