«Академія таксі ONTOP» — відродження системи сертифікації водіїв - Накипіло
Партнерські матеріали

«Академія таксі ONTOP» — відродження системи сертифікації водіїв

  • Діана Руда
  • 12 Липня 2021

Спонсорський матеріал

Всеукраїнський сервіс таксі OnTaxi за підтримки Автомобільної Федерації України презентував старт соціально-освітнього проєкту «Академія таксі ONTOP», який, фактично, є поверненням в Україну системи сертифікації водіїв таксі.

Академія таксі OnTOP – унікальна соціальна освітня структура, що починає працювати одночасно онлайн і офлайн в усіх регіонах країни та підвищує професійний і культурний рівні співробітників, загальний рівень сервісу, безпеку поїздок для водіїв і пасажирів усіх служб та агрегаторів таксі України:

— слухачі зможуть практикуватись офлайн або онлайн будь-де по Україні,
— програма навчання включає курси першої невідкладної долікарської допомоги, психології безконфліктного спілкування, контраварійного керування, а також базової розмовної англійської та інших прикладних дисциплін, які стануть у нагоді працівникам пасажирських перевезень,
— навчання безкоштовне, після закінчення випускники отримують сертифікати, за умови успішно складених іспитів
— навчатись в Академії зможуть не тільки водії, які працюють в службах таксі на сьогоднішній день, а й всі охочі, які мають водійське посвідчення категорії Б.

Термін навчання у Академії становить три місяці. Фінальна атестація буде проводитись у територіально зручному місці – в партнерських коворкінгах різних міст України. За результатами іспитів випускники отримуватимуть сертифікати або сертифікати із відзнакою.

Освітня програма планується безстроково. Організатори доповнюватимуть курс Академії актуальними лекціями та інтенсивами. Після шести місяців функціонування планується проведення опитування слухачів, а за результатами отриманого зворотного зв’язку перелік дисциплін буде розширено або модифіковано.

Охочим стати студентом «Академії таксі OnTOP» треба лише пройти процедуру простої реєстрації онлайн, заповнивши форму.

На сьогоднішній день проблема підвищення безпеки пересування в таксі, підвищення якості та стандартів сервісу для України стоїть дуже гостро. Кількість осіб, задіяних в перевезеннях пасажирів на таксі або легковими автомобілями на замовлення, становить близько 220 тис. (1,1% від економічно активного населення), 98% з яких — неофіційно зайняті фізичні особи, що не зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Таким чином, на ринку таксі здебільшого працюють некваліфіковані водії, що користуються власним автотранспортом, який не відповідає певним нормативам технічної безпеки.

З початку 2021 року загальна кількість ДТП на дорогах країни збільшилась на 22,2% у порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Часто учасниками ДТП стають автомобілі, які вчиняють поїздку в якості таксі (за даними офіційної статистики – в середньому, щонайменше 1200 подібних подій відбувається за рік).

Крім ДТП, водії та пасажири таксі піддаються додатковому ризику — напади, крадіжки, зґвалтування тощо (з кожним роком число подібних інцидентів зростає). Реальна статистика ДТП і кримінальних пригод за участю таксі виявляється істотно вище, ніж офіційні дані, бо, на жаль, більшість таксистів працюють нелегально. Всеукраїнський соціальний освітній проект «Академія таксі OnTOP» повинен підвищити рівень кваліфікації водіїв та покращити ситуацію у сфері автомобільних перевезень.

«ONTAXI завжди належала до соціально-орієнтованих компаній, тому що перед усім фокусувалась не лише на отриманні прибутку, а й на позитивних змінах, які повинна принести на ринок послуг. За час існування ми досягли рівня, коли зміни у системі якості приводили до того, що вони ставали еталоном галузі. А сьогодні, нарешті, готові ділитись своїм досвідом в рамках відбудови єдиної системи якості у сфері надання послуг таксі в Україні», — сказав керівник бізнес-напрямку OnTaxi Денис Покаліцин у своєму виступі на презентації Академії.

Pokalicin scaled

В Україні не існує прозорого контролю та законодавчого регулювання ринку таксі. Проєкт «Академія Таксі ОnТОP» був розроблений професіоналами OnTaxi, як дієвий інструмент, що здатний змінити на краще цю ситуацію.

«Фактично, сьогодні жодна програма, яка покликана поліпшити ситуацію на дорогах не фокусується на найважливішому моменті – водієві, його навичках, навчанні та методиці навчання. Але раніше підготовка таксистів була обов’язкова. Тож, всеукраїнський соціальний освітній проект «Академія таксі OnTOP» — це відродження системи сертифікації водіїв», — відзначив Олексій Мочанов, Член президії Автомобільної Федерації України, Керівник Центру автоспортивної та контраварійної підготовки, Двократний Чемпіон України з трекових гонок.

Mochanov scaled

Також на презентації всеукраїнського соціального освітнього проекту «Академія таксі OnTOP» був продемонстрований відеозвіт із пробного інструктажу та тестування водіїв OnTaxi в рамках майбутнього курсу з контраварійної підготовки водіїв Членом президії Автомобільної Федерації України, керівником Центру автоспортивної та контраварійної підготовки, двократним Чемпіоном України з трекових гонок Андрієм Яроменко.

Yaromenko scaled

Одразу ж після презентації вже понад 100 водіїв заповнили заявки на проходження навчання. В середньому, «Академія таксі OnTOP» планує підвищувати кваліфікацію понад 8 000 учнів щомісяця, та поступово нарощувати цей обсяг.

Соціальний освітній проект «Академія таксі OnTOP» запрошує ЗМІ, представників соціально відповідального бізнесу, а також автомобільних Федерацій, спілок та громадських організацій до співпраці та партнерства в рамках роботи по всій Україні і за кордоном.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова