«Звільняємо усіх обласних воєнкомів», — Зеленський - Накипіло
Події

«Звільняємо усіх обласних воєнкомів», — Зеленський

  • Анна М’ясникова
  • military
  • 11 Серпня

11 серпня відбулося спеціальне засідання РНБО щодо результатів перевірки територіальних центрів комплектування. За його результатами Володимир Зеленський заявив про звільнення всіх обласних військових комісарів.

Замість них мають призначити «воїнів, які пройшли фронт або які не можуть бути в окопах, бо втратили здоров'я, кінцівки, але зберегли гідність і не мають цинізму».

Виконання доручення покладається на Валерія Залужного. Перед призначенням нових керівників ТЦК кандидатів перевірятиме СБУ.

«Звільнені воєнкоми та інші посадовці, які мають погони і щодо яких не виявлено даних про злочин чи порушення, якщо вони хочуть зберегти погони та довести свою гідність — на фронт. Але підкреслю, армія не є та ніколи не буде заміною кримінального покарання», — сказав президент.

Під час перевірок правоохоронці відкрили 112 проваджень щодо посадовців обласних, районних, міських воєнкомів та працівників військово-лікарських комісій та вручили 33 підозри.

«Незаконне збагачення, реалізація незаконно отриманих коштів, незаконне переправлення військовозобов’язаних через кордон. Хтось брав готівкою, хтось брав криптовалютою», — додав Зеленський.

Що передувало цьому рішенню?

Хвиля перевірок терцентрів комплектування почалася після скандалу з одеським воєнкомом Євгеном Борисовим. Журналісти знайшли віллу на Іспанському узбережжі та автівки на мільйони доларів, які родина воєнкома придбала під час повномасштабної війни. При цьому службова перевірка щодо Борисова нічого протизаконного не виявила. 

Перевірки воєнкомів на доброчесність відбулися в усій країні. Її проводили представники НАЗК, ДБР, СБУ, Нацполіція та ЗСУ.

Ввозили підроблені ліки для онкохворих: підозрюються двоє фармацевтів та директор аптеки

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова