Знання рятують: харківським студентам розповідають, як уникнути трудового рабства - Накипіло
Події

Знання рятують: харківським студентам розповідають, як уникнути трудового рабства

В Україні актуальною є проблема торгівлі людьми та трудової експлуатації. Експерти переконані, що найкращий метод боротьби — грамотна превентивна діяльність.

Харківським студентам розповідають про цю проблему в межах проєкту «Разом до вільного життя! Зупинимо торгівлю людьми». Тренінги наразі проводяться в п’ятьох професійно-технічних вишах силами ГО «Центр психологічного розвитку “РАЗОМ”». Як розповів постійний заступник Генерального консула Німеччини Петер Герр, Україна через своє географічне розташування нерідко стикається з проблемою торгівлі людьми: і як держава походження, і як транзитна країна.

DSCF1657

«Торгівля людьми має багато страшних облич. Вона існує завдяки експлуатації робочої сили та сексуальній експлуатації. Прибуток збагачує злочинні організації та окремих людей. А жахливу ціну платять жертви, нерідко ― власним життям. Найчастіше вони походять із бідних країн, де нагальними є проблеми насильства в родині та суспільстві, де замало знань, низький рівень освіти, безробіття та бідність. І, звісно, дуже зрозумілий пошук цими людьми кращого життя», ― наголосив Петер Герр.

Акцент треба робити саме на інформаційній діяльності. Людина під час пошуку роботи має знати всі потенційні пастки. Просвітництво, гідний рівень життя, відсутність дискримінації ― все це дозволяє знищити коріння, з якого проростає торгівля людьми. Тому мета подібних проєктів ― відібрати у зловмисників потенційних жертв.

На початку тренінгів частина студентів не розуміла актуальності цієї проблеми, зауважила голова правління ГО «Центр психологічного розвитку “РАЗОМ”» Ольга Клименко. Проте в процесі навчання вони змінили думку. Студенти усвідомили, що боротися з торгівлею людьми можна не лише силами поліції, а й на рівні громадянського суспільства.

DSCF1678

«Я дуже радію, що у нас є можливість системно підійти до профілактики торгівлі людьми. Відгуки свідчили, що роботу треба починати з початкової школи та навіть у дитячих садочках. Потрібно говорити про правила безпеки та розвивати громадянську включеність з дитячого віку. І це було приємно чути від молодих людей, учасників тренінгів», ― розповіла пані Ольга.

DSCF1655

Подібні тренінги для студентів надзвичайно корисні, адже чимало хто з них планує працювати за кордоном. Зокрема їм розповідають, як обрати фірму для працевлаштування, як перевірити її на легальність та добросовісність. Студенти дізналися про потенційні пастки: наприклад, що не слід довіряти фірмі, яка обіцяє великі гроші та не вимагає відповідних знань і навичок. Або що в жодному разі не можна нікому віддавати оригінали документів.   

DSCF1642

Чому такі тренінги проводять саме зі студентами професійно-технічних вишів? Менеджерка проєкту Олена Лукаш пояснила: приблизно 48% постраждалих від торгівлі людьми якраз мають середню та професійно-технічну освіту. Понад те, Україна посідає друге місце за трудовою експлуатацією. Тож напрочуд важливо вести профілактику саме серед молоді, яка завершує професійне навчання та планує їхати за кордон.    

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова