Жадан та іноземні благодійники: про яких волонтерів пишуть харківські медіа - Накипіло
Події

Жадан та іноземні благодійники: про яких волонтерів пишуть харківські медіа

  • Олена Лептуга
  • Ігор Лептуга. Фото ілюстративне
  • 6 Лютого 2023

Моніторинг ІМІ у січні був присвячений аналізу того, як пишуть про допомогу волонтерів місцеві топові медіа (Newsroom, Об’єктив, SQ, 057.ua та KHARKIV Today) й чи не джинсують вони на цьому. І маємо одну добру й одну погану новину. Почнемо з першої: медіа попри брак рекламного ринку не публікують матеріалів з ознаками замовності на цю тему. Погана — лише 3% матеріалів, а саме 14 з 466-ти висвітлюють діяльність тих, хто допомагає Харківщині. Усі публікації базують на повідомленнях пресслужб органів влади чи благодійних організацій.

З 9 по 13 січня на 057.ua не вийшло жодної статті на цю тему. Лідерами з публікацій про волонтерство й допомогу є Kharkiv.Today (6 новин, або 4,8% від загальної кількості матеріалів на сайті) та медіагрупа «Об’єктив» (5, або 4,4%). Загалом розподіл виглядає так: 

image4

Найбільше журналісти писали про міжнародні волонтерські ініціативи (майже 43% від статей цієї тематики), як-то: «Німеччина допоможе відновити медичні заклади Харкова» (Newsroom), «У Харківській області вчителі отримали майже 6000 ноутбуків» (SQ), «Куп’янськ отримав 10 фур гуманітарки від ООН, на черзі Вовчанськ – Синєгубов» (Об’єктив) тощо.

Уже звично активним є благодійний фон Сергія Жадана. Волонтери передали на потреби Харківського районного управління ГУ ДСНС пожежну машину (Об’єктив) та «У Харкові українські рок-групи зіграли п’ятигодинний благодійний концерт (Фото)» (Newsroom).

Громади, що менше постраждали від обстрілів, також долучаються до допомоги, причому без піару міських та селищних голів. Так, у Близнюках пройшла акція «Російські книжки — на макулатуру: зібрані на Харківщині кошти передали ЗСУ». «Мешканці громади здали на макулатуру 840 кілограмів російськомовної й застарілої літератури та зібрали 2100 гривень. Гроші спрямують на допомогу бійцям 92-ї окремої механізованої бригади ім. кошового отамана Івана Сірка», — цитують Близнюківську селищну раду видання KHARKIV Today.

image1 3

Фото: Близнюківська селищна рада

Серед благодійників були й просто люди, які хотіли власноруч чи опосередковано вирішили підтримати нашу державу. Наприклад, у знищений ворогами Ізюм завітав Марко Родарі — італійський клоун, онук письменника Джанні Родарі, аби розважити місцевих дітей (KHARKIV Today). Стаття також базується на публікації селищної ради, цього разу Борівської. Як і матеріал про те, що «Оскароносний режисер зібрав 125 тисяч євро на відбудову лікарні в Ізюмі (фото)» (Об’єктив).  

Цікавим прикладом є ще один матеріал медіагрупи «Об’єктив» про найстаршого тенісисту світу 98-річного Леоніда Станіславського, який зіграв зі своїм однолітком австралійцем Генрі Янгом у межах благодійного заходу Tennis Plays for Peace на підтримку України.

200 тисяч доларів спрямовані на гуманітарні потреби в Україні через організації ЮНЕСКО Австралія та Global Giving.

Звичайно, хотілося ще більше читати й дивитися про волонтерів, причому саме авторських матеріалів. Але те, що серед статей не було жодної з натяком на замовність — величезний плюс для регіональних медіа Харкова. 


Олена Лептуга, регіональна представниця ІМІ

Незламні харківські медійники. Деякі позитивні підсумки страшного року

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова