Жадан і Харків - Накипіло
Події

Жадан і Харків

Він носить кеди та надає перевагу чорному кольору в одязі. Його голос, ритміка віршів та гумор упізнавані одразу. Письменник, поет та волонтер Сергій Жадан хоч і народився у Старобільську, але дуже полюбив Харків і багато років живе саме тут. З-поміж усіх можливих нагород, каже Жадан, йому достатньо прописки в українському Харкові.


Символічно, що письменник народився саме тоді, коли харків’яни святкують День міста. 

Його талант багатогранний, адже він є автором рядків «Квітнуть мальви на маминому ганку, я в трьох країнах сидів за хуліганку» і водночас: «Любов — це робота, і нам робити цю роботу щоденну».

І він дійсно щоденно робить цю роботу: збирає гроші благодійними концертами, виступає для людей у харківській підземці, шукає автівки та доставляє інші корисні речі на передову. На всіх концертах Сергій йде до зали та просто обіймається з людьми. 

Серед прозаїчних творів Жадана перший надрукований «Депеш Мод» — саме про Харків. З його героями можна прогулятися Плеханівською, сісти в електричку на Південному вокзалі, повболівати за наших на «Металісті» і ще багато чого.

Жадан — соліст «Собак у космосі» та «Лінії Маннергейма», обидва гурти співають пісні на його тексти.

Цього року комітет літературознавчих наук Польської академії наук висунув Сергія Жадана на Нобелівську премію з літератури. Також Жадан став Людиною року за версією польського видання «Газета виборча». 

Він пише про війну з 2014. Віршами та прозою. Його рядки покладені на безліч музичних композицій. Ми пригадали декілька з них, які попри сум, що в них криється, — плекають надію та світло.     


Сергій часто пише на своїй сторінці у Facebook: «Відпочивайте, друзі. Завтра прокинемось на один день ближче до нашої Перемоги».

А допомогти наблизити Перемогу можна, задонативши благодійному фонду Сергія:

ПриватБанк: 4149609003428085

Patreon: www.patreon.com/serhiyzhadan

PayPal: [email protected]

Харків: яке воно, Місто-Герой. Відео

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X