Зеленський: про ставлення до влади Ірана, погрози росії щодо ядерної зброї та обстріл української енергетики - Накипіло
Події

Зеленський: про ставлення до влади Ірана, погрози росії щодо ядерної зброї та обстріл української енергетики

Президент України Володимир Зеленський дав велике інтерв'ю канадським каналам CTV та CBC. Публікуємо найцікавіші цитати.

Про постачання іранської зброї

«Іран постачає їм (керівництву росії. – ред.) дрони, постачає їм вбивства українців, це їхня домовленість за гроші. Отакі криваві гроші, які Іран заробляє. Вони можуть сказати: ми нічого не брали, покажіть фінансові розрахунки. Тут не питання, хто кому що передає: гроші чи ні, або якісь там технології. Ми говоримо про конкретне: Іран передав дрони, якими вбивали українців, продовжують вбивати. Не один, не два і не п’ять, а сотні. Ми знаємо, що замовлення і домовленості іде про тисячі, але сотні точно передані».

Щодо боротьби з ворожими дронами

«Ми не просто готові боротися (Україна не перший день показує, що ми боремося), ми можемо перемогти це, нам потрібні тут партнери. І перш за все українська енергетика та суспільство страждає через брак систем протиповітряної, протиракетної оборони <...> Ми не можемо на дрони просто віддавати всі ці ракети, в нас їх не така кількість».

Про обстріл енергооб‘єктів

«Головна місії росії — щоби люди залишилися без світла, вони терористи. Я не думаю, що вчасно жартувати, але я хотів би їм сказати: «Наша система оборони працює, ви бачили». Їм здається, якщо вони вимкнуть нам світло, ми їх не знайдемо. Ми їх знайдемо за запахом, бо вони боягузи: вони на полі бою нічого не можуть зробити і б‘ють по цивільним людям».

«Діалог з росією політично можливий, але без ультиматумів і погроз, після повернення наших тимчасово окупованих територій, усіх без виключення».

Про загрозу ядерного удару з боку рф

«Ніхто не знає, що завтра буде робити росія, але ми знаємо, що повинен зробити світ, щоб завтра не було тих чи інших погроз. Перш за все ті кроки, наприклад, як захоплення атомної станції в Енергодарі. Шість блоків Запорізької АЕС не працює сьогодні на енергетичну систему України. Окрім цього вони шантажують, що може там щось вибухнути. Це вже використання ядерної зброї, просто з іншого боку. По-друге, ми їм дозволили, світ їм дозволяє це робити. Я вдячний МАГАТЕ, вони засуджують, вони там були, місія спрацювала, вони сміливо туди приїхали. Однак чому постійно після слова «але» у нас завжди три крапки. Ми не знаємо, чим це закінчиться. Демілітаризація атомної станції має бути не просто словами, а вихід вивести всіх 500 озброєних боєвиків, які з вибухівкою знаходяться всередині станції».

«Ми самі повинні показувати, що світ міцніший за будь-якого терориста і ти, терорист, тепер будеш виконувати наші умови, щоб ми з тобою в принципі сіли за стіл перемови. Це світ буде вирішувати з ким із росії мати домовленості. Світ, не росія. Вони зараз терористи і ставлення до них має бути таке».

Про заклики рф щодо удару по центру прийняття рішень

«Неважливо, Україна — це країна НАТО чи ні. Це відбувається сьогодні на Європейському континенті. Якщо меседж звучить, що буде удар по центру прийняття рішень, то відповідь світу повинна бути наступна: «Дивись, якщо ти вдариш по Банковій — буде удар по тому, де ти знаходишся. По тому, хто дає завдання вбивати людей. Якщо ти так зробиш — ти повинен знати, що через секунду буде удар по прийняттю рішень у твоїй державі». Це ніякий не шантаж, це питання того, що тобі погрожують. Про гуманізм можна довго говорити, але ми живемо в тій ситуації та з таким сусідом, який окрім сили нічого не розуміє».

Місія: потрапити до лікаря. Як працює медична система на Харківщині під час війни

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X