Зеленський ветуватиме законопроєкт про брехню в деклараціях, який в парламенті ухвалили з правками - Накипіло
Події

Зеленський ветуватиме законопроєкт про брехню в деклараціях, який в парламенті ухвалили з правками

Президент ветує законопроєкт про посилення відповідальності за брехню в деклараціях. В Офісі президента кажуть, щоб не допустити послаблення кримінальної відповідальності та знищення електронного декларування чиновників. 

3 червня Верховна Рада підтримала ініційований президентом законопроєкт. Але депутати внесли правки, які змінили підходи до декларування активів, які є у володінні членів сім’ї декларанта. Це даватиме змогу держслужбовцям не зазначати майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, якщо член сім’ї не надає інформацію про нього. За такі дії чиновників не зможуть покарати.

У президента вважають, що ця поправка даватиме змогу недобросовісному декларанту переписувати дорогі автівки, квартири, наприклад, на дружину, яка, за його словами, відмовляється надати йому документи про це майно, а отже — з’являється можливість не декларувати його. 

Також було прийнято ще одну поправку, яка пропонує за умисне неподання декларації чиновником запровадити покарання у вигляді обмеження волі. В першому читані депутати голосували за позбавлення волі до двох років за таке порушення.

Ветувати зміни до закону закликають і в антикорупційних органах. НАЗК і НАБУ просять президента накласти вето на законопроєкт, оскільки він спотворює ідею е-декларування як інструменту підзвітності суспільству та фактично надає індульгенцію на безкарність за зловживання задля набуття незаконних статків.

Коксохім має сплатити державі 3,5 мільйони гривень

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова