Затримано залізничників, які допомагали перекидати росіян на Харківщину - Накипіло
Події

Затримано залізничників, які допомагали перекидати росіян на Харківщину

СБУ затримала українських залізничників, причетних до логістики росіян. Вони забезпечували трансфер окупантів через Куп'янськ.

До Куп'янська ворог зайшов у першій день війни, і питання полягало не лише у близькості міста до кордону. Це стратегічний транспортний вузол, через який окупанти перекидали техніку та людей на Харківщину, Донбас та далі протягом дев'яти місяців війни. Саме тому звільнення Куп'янська було надзвичайно важливим і для України.

«Куп’янськ це ключове стратегічне місце, через яке все харківське угруповання російських військ отримувало поповнення та резерви. Це такий ключовий транспортний вузол, який треба забрати, і вже після цього дивитися, чи нам іти на Північ, чи трохи вниз на Південь. У такий спосіб розрізати це угруповання російських військ і не давати їм можливості працювати в режимі постійного пересування резервів», зауважив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв'ю ЗМІ.

Але логістика окупантів не була б настільки ефективною, якби місцеві залізничники не забезпечували б її.

Служба безпеки викрила ще чотирьох пособників ворога, які допомагали перекидати російські ввійськові ешелони в Україну. Їми виявились колишні посадовці регіональної філії «Укрзалізниці». Після захоплення Куп'янська вони добровільно приєднались до лав місцевої окупаційної адміністрації. Там одного призначили керівником, інших двох його заступниками, а третього інженером у лавах створеного ворогом «Купянск-южной дистанции колеи».

На цих «посадах» вони допомагали країні-агресору відновлювати залізничне сполучення з регіоном для забезпечення потреб окупаційних угруповань на східному фронті. Насамперед зловмисники сприяли перекиданню рухомого складу військової техніки, озброєння та боєприпасів з території рф до тимчасово захоплених районів Харківщини.

«Крім цього, організували передачу російським загарбникам виробничого обладнання місцевого підрозділу “Укрзалізниці”. Також вони особисто закликали місцевих жителів вступати до підконтрольного рф залізничного підприємства. За це обіцяли лояльне відношення з боку рашистів і виплату зарплат у російських рублях», ідеться у повідомленні СБУ

Після звільнення Харківщини один із зловмисників утік до рф, інші вирішили «залягти на дно» і спробували уникнути покарання. Проте співробітники СБУ знайшли їх під час фільтраційних заходів.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру за статтею «пособництво державі-агресору». Суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Четвертому фігуранту, який втік до країни-агресора, також повідомлено про підозру у вчиненні злочину.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова