загарбники планують масові заходи до 9 травня у Борівській ОТГ - Накипіло
Події

загарбники планують масові заходи до 9 травня у Борівській ОТГ

Станом на 4 травня 2022 року Борівська селищна територіальна громада залишається тимчасово окупованою російськими військовими. 

Кількість живої сили противника та ворожої техніки на території громади щодня змінюється. Одні підрозділи заходять, інші виходять у напрямку Донецької області. Найбільше їх зосереджується у південно-східній та східній частинах громади. Населені пункти в цій місцевості зараз є найнебезпечнішими для мирних жителів.

Бойові дії на території громади наразі не ведуться. Борівчани, які залишили домівки у зв’язку з окупацією, прагнуть повернутися додому. Але влада наголошує, що до повної деокупації краю та розмінування територій робити це вкрай небезпечно.

Громада вже третій тиждень залишається без електрики. Немає мобільного зв’язку, інтернету,  відсутня можливість зняти готівку чи розрахуватися карткою. У деяких населених пунктах відсутнє також газопостачання. Вода подається не скрізь і за графіком. Працюють кілька продуктових магазинів та аптек. Асортимент товарів дуже обмежений. 

Борівська центральна лікарня працює, але відчуває гостру нестачу ліків, зокрема, для нормалізації тиску та лікування серцево-судинних захворювань. Запис на отримання інсуліну ведеться і інсулінозалежні пацієнти можуть отримати життєво необхідні ліки з запасу, створеного до окупації. В лікарні також відсутнє водопостачання та водовідведення.

Жителі громади їздять по продукти та ліки до Куп’янська, Сватового та Старобільська. Однак у цих окупованих населених пунктах також є проблеми з наявністю медичних препаратів. 

За свідченнями тих, хто відвідує Сватове, там наповну триває впровадження порядків так званої «ЛНР»: вводяться в обіг російські рублі, проголошуються «лнрівські свята», як то день «республіки» 12 травня, мобільний зв’язок працює через оператора самопроголошеної респубніки «Лугаком». В місті також готуються масові заходи до 9 травня з постановочними телезйомками, також поширюються популістські новини про підтримку ветеранів. 

За наявною інформацією, подібні заходи окупанти хочуть організувати і в Боровій та найбільших селах. Просимо застерегти своїх рідних, які залишилися в окупації, від участі в масових заходах, мета яких — на камеру продемонструвати радість і вдячність мешканців громади  російським загарбникам та ностальгію за СРСР.

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова