Як відбулась перша ПЛАСТова присяга харків'ян

Центром Харкова пройшлися діти, юнаки та дорослі — учасники маршу, присвяченого 105-річчю з дня Першої Пластової Присяги. Харків'яни рушили від пам'ятника Тарасу Шевченку до площі Конституції, де відбулись усі урочистості: співи українських пісень та гімну пластунів, пов'язання хусток малим скаутам, зустріч місцевого та інших осередків організації «Пласт».

Мета «Пласту» — сприяти всебічному патріотичному самовихованню молоді. Сьогодні на всеукраїнській акції зібрались близько 200 школярів. Свою першу присягу склала найменша категорія учасників руху — діти від двох років.

Ірина Голубєва, комендантка акції, має декілька пластових проб, так званих ступенів: пластун-сеньор-прихильник. Пластуни-сеньори — це молоді люди з коричневою хусткою навколо шиї, на їхньому плечі є позначка віку брунатного кольору, тобто 35+. Цим активісти показують, що ставати пластунами ніколи не пізно.

«Квітень — визначний місяць для пластунів, тому що 105 років тому перші пластові гуртки склали свою присягу. Тому щоквітня в Україні скаути святкують цей день, — розказує Ірина. — Найбільші наші осередки знаходяться на Західній Україні і в Центрі. На Сході того не було. Тому сьогодні це дійсно історичний день для всієї України, бо вперше на Сході так масштабно святкують Першу Пластову Присягу. Коли ми зголосили цю акцію серед скаутів в Україні, то були дуже приємно здивовані тим, що люди з Західної України, які могли б поїхати у Львів або до Києва, і це буде ближче, легше і дешевше, а вони зібрали свої речі і приїхали до нас, щоб підтримати розвиток Пласту на Сході».

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

Шаровка: не Кенигом единым

День музыки. Фоторепортаж (обновляется)

Сохранить себя и вуз

Alcohol Ukulele и блиц-тур

Самое интересное с сессии горсовета

опубликовано

8 апреля 2017

текст

Алена Нагаевщук

фото

Алена Нагаевщук

видео

Алена Нагаевщук

монтаж

Иван Горб

просмотров

1009

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: