Як пережити страх бути зґвалтованим - Накипіло
Психологія

Як пережити страх бути зґвалтованим

  • Наталя Завгородня
  • Pixabay
  • 7 липня 2022

Один із найрозповсюдженіших страхів, який народжує війна, — страх зґвалтування. 

В умовах воєнних дій він є абсолютно реальним та раціональним. Страх у цьому випадку сигналізує про можливу небезпеку, не він — ваш ворог. 

 

Нагадуйте собі, що ваш страх є нормальним у тотально ненормальних умовах війни. Боятися — природний стан, якого не варто соромитися. За можливості обговоріть свої побоювання з тими, хто поруч і кому ви можете довіритися. 

Якщо думки про можливий напад або зґвалтування переслідують вас та заважають звичному життю, важливо спробувати взяти хаотичний плин думок під контроль. Допоможуть хатні справи, медитація, спорт, музика: все, що може захопити та відволікти. Чим більше справ ви маєте, тим менше часу лишається на тривогу, страх та розмірковування. 

Не забувайте, що дотримання інформаційної гігієни є вкрай важливим. Оберіть перевірені джерела інформації, визначте тривалість ознайомлення з новинами, уникайте сюжетів, пов’язаних із темами, які особливо чутливі для вас.

Небезпека бути зґвалтованим або зґвалтованою реальна, ви знаєте про неї. А отже, можете розробити план дій, які допоможуть вам як мінімум уникнути зустрічі з ґвалтівником, а як максимум — убезпечити від зґвалтування, коли така зустріч неминуча (якщо ви перебуваєте в окупованому місті). Дізнайтеся, що робити, як можна себе захистити, де особливо небезпечно перебувати тощо.

Завжди пам’ятайте: єдиною винною особою у зґвалтуванні є ґвалтівник. 


Війна обов’язково закінчиться. А уроки мудрості залишаться з нами і в оновленому мирному житті

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова