Як переселенцям не стати жертвами шахраїв - Накипіло
Події

Як переселенцям не стати жертвами шахраїв

Житло на Заході України — дефіцит, зокрема через велику кількість біженців з міст зі Сходу. Пропозиції з’являються — і зникають лише за декілька хвилин. Розповідаємо, як орендувати квартиру та не стати жертвою шахраїв.

Перевод грошей за «бронювання перегляду»

Часто люди, що розміщують оголошення, кажуть про велику чергу на перегляд квартири та пропонують довести серйозність намірів, переславши гроші їм на картку.

Якщо ви так зробите — із великою ймовірністю не побачите ані грошей, ані людини, якій ви їх скинули, ані квартири. Поясніть, що ви стикались з шахраями, грошей у вас небагато, і ви не готові ризикувати, але можете швидко приїхати на перегляд. 

Відсутність документів на квартиру

Ще одна схема шахрайства — коли людина знімає квартиру подобово, а потім представляється власником і «здає» цю ж домівку на тривалий термін.

Реєстри власності прав на нерухоме майно зараз не працюють, тож запитуйте в орендодавця паспорт і документи, які підтверджують його право власності. Якщо з незрозумілих причин документів немає — краще відмовляйтеся від угоди.

Договір з ріелтором

Шукаєте житло за допомогою ріелторів? Перевірте інформацію про добросовісність компанії чи конкретної людини в інтернеті. Ніколи не віддавайте гроші наперед, погоджуйтесь на оплату послуг лише після заключеного договору з власником житла.

У договорі з ріелтором має бути чітко прописано, яку квартиру він або вона зобов’язується для вас знайти. Якщо замість пошуку житла в угоді вказані розмиті «інформаційні послуги», вимагайте уточнити формулювання або відмовляйтеся.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова