Через російські обстріли на Куп'янщині стався витік 134 тонн аміаку - Накипіло
Події

Через російські обстріли на Куп'янщині стався витік 134 тонн аміаку

Про це повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. 

Трубопровід поблизу села Масютівка Куп'янського району був обстріляний росіянами та зазнав пошкоджень. Приблизно о 21:00 5 червня ОВА розгорнула штаб ліквідації надзвичайної ситуації.

Наразі загрози для жителів Харкова немає, повідомив міський голова Ігор Терехов. Евакуація населення області також не потрібна. Що стосується зараження найближчих сіл: метеорологи визначили напрям і силу повітря та надали, за словами Синєгубова, оптимістичні прогнози. Аміак до населених пунктів, підконтрольних Україні, не дійде.

Щодо територій на непідконтрольній території перевіреної інформації немає. Під імовірною загрозою — населені пункти Лиман Перший і Вільшана, вони окуповані. Чи сталося там зараження населення та території, невідомо. 

«Дослідження показали, що спрацювали запобіжні клапани зворотного тиску та зупинили порив трубопроводу на ділянці 2,2 км, що, звісно, оптимістично для нас», — сказав начальник ХОВА.

Вимірювання концентрації аміаку в повітрі у селі Масютівка показали 7 нанограмів на кубометр, що відповідає нормі (до 10 нг). У Куп'янську та сусідніх населених пунктах — «нульові показники».

«Життю та здоров’ю місцевих жителів наразі нічого не загрожує», — додав Синєгубов.

Станом на вівторок концентрація аміаку в повітрі не перевищує гранично допустимих норм, запевнив Синєгубов. Необхідності в евакуації найближчих населених пунктів немає.


Росіяни підірвали Каховську ГЕС. Чим це загрожує?

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Слухай Радіо Накипіло

про Харків про Харківщину про Людей

Логотип «Радіо Накипіло»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова