«Вся надія на Колодія». На Масляну запрошують до Сковородинівки

7 березня на території Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди пройде святкування Масляної «Вся надія на Колодія».

Рішення відзначити свято саме 7 березня символічне, адже з цього дня розпочинається Сиропустний тиждень (або бабський тиждень), що передує Масляній. Організатори заходу роблять акцент на українських традиціях і готують гостям інтерактивну програму. Сковородинівка чекає як на харків’ян, так і на екскурсійні групи та гостей з Полтавщини.

Що буде

На гостей чекає цілий блок концертної програми з різних куточків Харківської області (Богодухівський, Зміївський, Золочівський р-ни), різноманітні майстер-класи, продаж сувенірів, співання веснянок, частування смачними млинцями з різноманітними начинками, вішання символічних колодок, обряд частування тещі з вареником.

«Українську Масляну пов’язують з культом плодоріддя, адже вона розпочинає весільно-обрядовий цикл. Тому обов’язково буде співання веснянок, весняне ведіння козла (гра в Шумача, кривий танок), інтерактивні ігри в дрьому, гра в просо (ігри з української обрядовості), будемо чіпляти колодки. Народження колодки якраз відзначалося в понеділок, 7 числа. У нашому інтерактиві залучаємо як маленькі, так і великі колодки і будемо чіпляти їх усім неодруженим. Ті, хто не захочуть, щоб їх побачили, що вони одружені, мають станцювати танець на сцені або виставити могорич», — розповідає організатор інтерактивної програми Микола Пазич (гурт «Воріття»).

Організатор заходу, заступник директора Національного літературно-меморіального музею Григорія Сковороди Олена Рибка наголошує: «Ми дбаємо про те, щоб у музеях було якомога більше аутентичних традицій. Музей — це перевірка історії на істинність, який має пропонувати не сурогатну мішанку, а цікаві обряди. Саме тому ми прийняли рішення цього року не спалювати опудало, а топити».

Скільки коштує

Участь у святі — 100 грн. У вартість входить вхідний квиток, екскурсійне обслуговування, майстер-класи, конкурси, частування та гуляння.

Що брати з собою

Зі слів організаторів, достатньо гарного настрою, адже атмосфера Сковородинівки надихає. Керівники обіцяють, що з першого заходу 7 березня святкування Масляної в Сковородинівці стане традицією і буде збільшувати свої масштаби. Музей відкритий з 8:00 до 17:00, початок святкування Масляної — з 11:00, концертна програма — з 12:00.

Як дістатися

Або власним авто до Сковородинівки, або рейсовим автобусом № 169 від Холодної гори о 9:00 із 6 платформи і назад автобус від’їзжає зі Сковородинівки о 17:00.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia Сніжаною Добровою

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

ещё по теме:

Дудка-волосянка, или Мой 97-й

Что мы знаем об украинских городах

Кочевники. Харьков как выбор и дом

Жена одного из выдворенных российских дипломатов не покинула Украину

Социальная вечеринка «Медіамісто». Фоторепортаж

опубликовано

1 марта 2016

текст

Снежана Доброва

фото

Игорь Лептуга

просмотров

43

поделиться

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: