Верхня палата парламенту Швейцарії схвалила реекспорт зброї в Україну - Накипіло
Події

Верхня палата парламенту Швейцарії схвалила реекспорт зброї в Україну

Сенат Швейцарії (верхня палата) погодив поправку до закону про військові матеріали. Це може розблокувати реекспорт зброї у треті країни, зокрема в Україну.

Рішення це історичне, адже Швейцарія намагається зберігати нейтралітет у всіх війнах з 1815 року. Це правило було непохитним навіть у Другу світову війну. Тож у парламенті Швейцарії чимало противників участі країни у переміщенні зброї.

Поправку до закону підтримали 22 голосами, проти виступили 17 депутатів, ще четверо утрималися.

Сенат Швейцарії пропонує, аби договір щодо зброї був обмежений пятьма роками. Ще одна умова: країна, яка хоче передати зброю швейцарського виробництва, не повинна бути стороною конфлікту, порушувати права людини та має не здійснювати своє право на самооборону.

Втім, рішення про реекспорт зброї не ухвалено остаточно. Тепер нижня палата парламенту Швейцарії повинна проголосувати за цю ініціативу. Це буде друга спроба провести її через нижню палату. На початку червня депутати не підтримали поправки до закону про військові матеріали. 

15 червня президент Володимир Зеленський має намір звернутися до парламентаріїв Швейцарії, аби переконати їх підтримати реекспорт зброї. Це дозволить Німеччині, Іспанії та Данії передати зброю швейцарського виробництва Україні, зокрема системи ППО, які планували надати ще в лютому. 


Українські воїни та зброя. Фоторепортаж

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

Слухай Радіо Накипіло

про Харків про Харківщину про Людей

Логотип «Радіо Накипіло»

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова