Власники пошкодженого, або зруйнованого житла можуть звернутися за експертизою у вигляді 3D-сканування - Накипіло
Події

Власники пошкодженого, або зруйнованого житла можуть звернутися за експертизою у вигляді 3D-сканування

 

Приватна особа, якій потрібно визначити розмір шкоди, заподіяний російськими  ракетними ударами й авіабомбардуваннями, може звернутися до експертів навіть якщо руйнування сталися давно. Але для цього буде необхідна наявність акту первинної експертизи про пошкоджене житло. Про це Суспільному розповіла Елла Сімакова-Єфремян, заступниця директора Інституту судових експертиз ім. Бокаріуса. 

«Наприклад, коли пройшов вже сезон снігу й дощів, і звернулася людина влітку, бо не могла раніше. Людина хоче відбудувати своє житло, і треба хоч якийсь висновок, який би об’єктивно підтверджував, які руйнування», —  каже Сімакова-Єфремян.

Визначити механізм руйнування — прерогатива вибухотехніків, які в комплексі з експертами будівельно технічної лабораторії встановлюють яким чином було здійснене руйнування і від якого саме снаряду. Потім будівельники встановлюють розмір нанесеної шкоди. Надається повний об’єктивний висновок. На результати досліджень впливає низка коефіцієнтів. Щоб назвати суму збитків враховується, наприклад, в якому районі цей будинок, якою була вартість квартири.

Технологію 3D-сканування вважають найбільш точною. Вона дозволяє скоротити термін фіксування пошкоджень, допомагає зробити точну модель постраждалої будівлі та прив’язати її до конкретного місця. Наприклад, сканування зруйнованого дев’ятиповерхового будинку займає приблизно дві години. Потім у лабораторії створюють цю 3D-модель, і після цього вже експерт розраховує шкоду, яка завдана власнику.

Фахівці також визначають який снаряд і звідки прилетів.

«Такої кількості і такого широкого діапазону тих озброєнь, які використовує ворог раніше ми не досліджували. Хоча з 2014 року ми проводили дослідження за Донецьким, Луганським регіонами. Такої кількості не було і таких різновидів раніше експерти не досліджували», — зауважує фахівчиня. 

Вартість такого висновку становитиме від кількох до десяти тисяч гривень.

 

Війна росії проти України

 

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю медіагрупи «Накипіло» та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова