«Війна ще триває, і нам треба тільки посилювати оборону», — керівник підрозділу «АЗОВ-Харків» Анатолій Сидоренко - Накипіло
Події

«Війна ще триває, і нам треба тільки посилювати оборону», — керівник підрозділу «АЗОВ-Харків» Анатолій Сидоренко

  • Софія Рогожина
  • Наталя Курдюкова
  • 3 червня
  • 2003

Загін Сил спеціальних операцій «АЗОВ-Харків» працює з 1 травня. Він офіційно входить до складу Збройних Сил України. Про мету створення та особливості бойових задач розповів керівник загону, харків'янин Анатолій Сидоренко.

Специфіка загону

Підрозділ складається виключно з добровольців. Бійці виконують диверсійно-розвідувальні завдання. Наразі підрозділ працює в Харкові та області, але керівник підрозділу не виключає можливості, що підрозділ можуть відправити в інше місце на допомогу побратимам.

«Більшість особового складу має бойовий досвід починаючи з 2014 року. Деякі (бійці — ред.) особового складу, які були без бойового досвіду, за ці 100 днів війни отримали його набагато більше, аніж деякі за строкову службу, наприклад», — розповів Анатолій Сидоренко.

Мета створення підрозділу — посилити захист країни.

«Створення нових підрозділів, як у Харкові, так і в усій країні, я вважаю, дуже важливе на даний час, бо війна ще триває і нам треба тільки посилювати нашу оборону», — впевнений військовий.

Про забезпечення підрозділу

«Усі наші бійці офіційно оформлені та мають повний соцзахист, забезпечення (від держави — ред.). Звичайно, є новобранці, які ще не встигли оформитися, але ці хлопці не ходять на бойові завдання, а вони тільки проходять злагодження та тренування»

«У в нас є майже все, зокрема завдяки допомозі наших іноземних партнерів. Але звичайно є потреби, такі як автомобілі, квадрокоптери. Це коштує немалих грошей і, на жаль, це все розхідний матеріал. Волонтери багато допомагають, але ще багато що треба для підрозділу».

«Особовий склад нашого підрозділу дуже мотивований, ми готові воювати і тим, що в нас є. Але звичайно ми потребуємо і далекобійну американську зброю. Турецька зброя дуже нам допомагає. Тому все що у вас є — ми приймемо».

Як приєднатися до загону

Найперше — потрібна рекомендація одного з побратимів полку. Серед інших умов — наявність бойового досвіду, відсутність шкідливих звичок та гарна фізична форма. Вікові обмеження — з 18 до 50 років.

«До нашого підрозділу може потрапити будь-який громадянин України, якщо він пройде відбір, не дивлячись на віросповідання. Якщо річ іде про громадян інших країн, то для цього був створений іноземний легіон, до якого вони можуть вступати», — пояснив Сидоренко.

Зв'язок із легендарним полком

Питання, пов’язані з азовцями-захисниками Маріуполя, командир відмовився коментувати, але сказав, що «вся наша крана і весь світ повинні зробити все, щоби скоріше хлопці повернулися додому».

Про те, що позначає знак АЗОВу

«Щодо шеврона — це мечі. Є багато пояснень з цього приводу. Але я вам можу сказати ось що: хто з мечем до нас прийде, той від меча і ляже».

З 1 червня в Харкові поновлюється плата за комунальні послуги, які надають місцеві КП: про що саме йдеться

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова

X