Відновлення Харківщини. Чиновники визначилися з порядком відбудови - Накипіло
Події

Відновлення Харківщини. Чиновники визначилися з порядком відбудови

Наразі у Харківській області зафіксовано 28 тисяч об'єктів, зруйнованих або пошкоджених у результаті повномасштабного вторгнення рф. 

За програмою «єВідновлення» за компенсацією за пошкоджене майно в області вже звернулися приблизно 10 тисяч людей, повідомили в ХОВА. Там наполягають на пришвидшені процесу.  

На сьогодні внесено до Реєстру близько 17 тисяч об'єктів, робота триває. Очільник ХОВА додав, що динаміка наповнення Реєстру висока, і впродовж одного-двох місяців процес внесення пошкоджених або зруйнованих об'єктів до нього може бути завершений. 

«У першу чергу до внесення підлягають ті об'єкти, які розташовані у населених пунктах, куди люди можуть повертатися з огляду на безпекову ситуацію. Ті об'єкти, які значно пошкоджені або зруйновані вщент, будуть відповідним чином оглянуті, зафіксовані та внесені у Реєстр у наступні черги», — зазначив Олег Синєгубов.

Зокрема через додаток «Дія» або Центри надання адмінпослуг жителі Харківщини подали майже 87,5 тисячі повідомлень про пошкодження майна. На виплату компенсацій подано 4 059 заявок, повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Харківської ОВА Антон Коротовських.

«На сьогодні Куп'янською, Барвінківською, Харківською, Солоницівською, Донецькою, Чкаловською та Старовірівською громадами вже створені та повністю функціонують комісії щодо надання компенсації за пошкоджене майно», — сказав Антон Коротовських.

DSCF0020

Окреме питання — відновлення пам'яток. Як розповів директор департаменту культури і туризму Харківської ОВА Едуард Павленко, на території регіону розташовані 32 комунальні музеї та один державний. Наразі від обстрілів зазнали пошкоджень вісім музеїв, два з них зруйновані: у селі Сковородинівка та в місті Куп’янськ. Також нині відомо про пошкодження 38 пам'яток, об'єктів археології, історії та монументального мистецтва.

«Уже розроблені та затверджені історико-архітектурні опорні плани для Люботина, Харкова, Ізюма, Чугуєва та Куп'янська. Взагалі на окупованій території залишається 50 пам'яток, із яких археології — 39, історії — 11», — підсумував Едуард Павленко.

Із музеїв Харківщини організовано декілька етапів евакуації експонатів. Серед них ті, що мають значну художню та історичну цінність.

 

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова