Василь Єрмилов: харківський геній дизайну - Накипіло
Події

Василь Єрмилов: харківський геній дизайну

21 березня 1894 року народився Василь Дмитрович Єрмилов — живописець, графік, конструктор. Яскравий представник українського авангарду, він був справжньою зіркою міжвоєнної України. Західні критики жартували: «Для повноцінної композиції Єрмилову потрібні лише дві палички, тоді як Лисицькому — мінімум три».

Ermylov

У ранній творчості митець творив у силях кубізму, футуризму, супрематизму. У 1920-ті Василь Єрмилов сповідував конструктивізм із характерною перевагою прямокутних форм. Пізніше поєднував абстрактні мотиви з традиційними орнаментами українського народного мистецтва. Роботи Єрмилова сповнені лаконізмом художніх прийомів, барвистістю, виразністю. 

Emrmylov2

У Харкові Єрмилов народився, навчався, творив, викладав, розписував інтер'єри, фасад Харківського художнього училища. Тут він займався промисловим дизайном, книжковим і журнальним оздобленням, створював малюнки для тканин, ескізи обгорток, товарні знаки. Він автор багатьох міських проєктів: збірних кіосків, агітаційних і книжкових фургонів, трибун-реклам, вітрин, плакатів, театральних декорацій, жанрових картин, портретів і пейзажів. Він радо оформлював площі та вулиці Харкова.

Ermylov3

Єрмилов обробляв шрифти і створив оригінальний власний. 

Митець брав участь у міжнародних виставках. Найбільш успішними були виставка в Лейпцигу 1922 року, звідки художник привіз золоту медаль, та у Парижі. 

Сталінські репресії кінця 1930-х років завадили творчому успіху харківського генія. Василя Єрмилова звинуватили у формалізмі, згодом до формалізму додали космополітизм і виключили зі Спілки художників.

Ermylov4
. Портрет художника А. Поважного, 2. “Композиція”, 3. “Арлекін”, рельєф

Нині роботи Єрмилова зберігаються у Харківському художньому музеї, в музеях США, Німеччини, Франції; продаються на міжнародних аукціонах на кшталт Sotheby's.

Харків пам'ятає свою яскраву зірку: 22 березня 2012 року в місті відкрився Центр сучасного мистецтва, який отримав назву «ЄрміловЦентр». 

У 2018 році був спеціально створений шрифт Ermilov Bold — сучасний масивний геометричний гротеск із особливими скосами у кутах літер. Він викладений у вільний доступ. Цей геометричний шрифт в дусі конструктивізму автор присвятив харківському дизайнеру Василю Єрмілову.


Ворог імперії: гетьман Іван Мазепа

 

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова