В Україні затвердили єдині стандарти розслідування військових злочинів - Накипіло
Події

В Україні затвердили єдині стандарти розслідування військових злочинів

Це допоможе привести до єдиного знаменника всі злочини росіян під час розгляду в Міжнародному суді. 

Офіс Генпрокурора спільно з провідними національними експертами із міжнародного гуманітарного права розробив та представив методологічні посібники щодо стандартів розслідування воєнних злочинів для слідчих та прокурорів.

Команда експертів і практиків напрацювала одразу дві частини методологічних рекомендацій.

Перша з них — «Стандарти розслідування воєнних злочинів. Загальна частина». Вона розглядає усі основні воєнні злочини, які фіксуються в Україні, та пропонує чіткі алгоритми щодо проведення процесуальних дій у вказаних випадках.

Також окремо розроблено набір стандартів, що стосуються конкретного виду злочинів: «Незаконне позбавлення волі та катування».

До розробки методологічних посібників долучилися представники Департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора на чолі з начальником Департаменту Юрієм Бєлоусовим.

Об'єднала експертів і організувала роботу Just Group — організація, яка досліджує кримінальну юстицію та розробляє рішення для трансформації системи.

Розроблені стандарти розглянув та затвердив Генеральний прокурор Андрій Костін.

«Це один із перших продуктів такого масштабу та якості у сфері розслідування міжнародних злочинів, розроблений разом з практиками для практиків. Кожний етап розробки супроводжувався апробацією серед колег, які щоденно працюють з кримінальними провадженнями цієї категорії. Переконаний, ці документи стануть незамінним інструментом для поширення найкращих підходів в усій системі органів правопорядку та прокуратур», — зазначив Генеральний прокурор.

Детальніше ознайомитись із методологічними посібниками можна за посиланням.

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова