В Україні певним категоріям населення можуть рекомендувати щеплення третьою дозою вакцини від COVID-19, — головний санлікар - Накипіло
Події

В Україні певним категоріям населення можуть рекомендувати щеплення третьою дозою вакцини від COVID-19, — головний санлікар

  • Анна М’ясникова
  • Ігор Лептуга
  • 22 Жовтня 2021

Цього тижня Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики обговорила можливість введення додаткової (або бустерної) дози вакцини від COVID-19 людям, у яких «є проблеми з імунітетом». 

Про це в ефірі «Телеканалу Рада» розповів Головний санітарний лікар Ігор Кузін 

«Те, що буде рекомендовано найближчим часом — введення третьої дози для людей, які мають проблеми з імунітетом. Це люди, які постійно приймають гормональну терапію, які після трансплантації органів, люди з імуносупресивними станами. Ми розуміємо, що курс щеплень двома дозами може не сформувати (у таких людей — ред.)  повноцінну імунну відповідь», — зазначив Кузін.

Через який час її необхідно буде вводити після повної вакцинації поки не уточнюють.

Для інших категорій населення поки не розглядають можливості введення бустерної дози, проте планують впроваджувати ревакцинацію через рік. 

«Це нова інфекція для усього світу, і ми розуміємо, що імунітет, сформований після коронавірусної хвороби, тимчасовий, не постійний. Навіть після проведення повного курсу щеплення імунітет через певний час слабшає. Тому зараз ключовим є те, що люди, які отримали повний курс щеплення, мають через рік пройти повторне щеплення, щоби поновити імунну відповідь. Наскільки це буле тривалий процес (по роках — ред.) не можемо сказати», — додав Кузін. 

Загалом в Україні вакциновано двома дозами 6 829 174 людини, однією — 8 557 659 людей.

21 жовтня в країні щепили 269 666 людей. Це новий добовий рекорд.

У Харкові на Південному вокзалі можна вакцинуватися або зробити експрес-тест на COVID-19

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

Оперативні та перевірені новини з Харкова