В Україні готуються до п’ятого етапу вакцинації: щепитимуть підлітків - Накипіло
Події

В Україні готуються до п’ятого етапу вакцинації: щепитимуть підлітків

У МОЗ почали підготовку до п’ятого етапу вакцинації, під час якого щеплення можуть отримати в будь-якому пункті всі охочі повнолітні українці.

Під час п’ятої хвилі вакцинації розпочнуть імунізувати підлітків від 12 до 16 років. У міністерстві розробляють алгоритм, у яких випадках робитимуть щеплення. Однією з умов вакцинації стане рекомендація лікаря. Про це каже керівник національної програми імунізації Центру громадського здоров’я Олександр Заїка. 

Підлітків щепитимуть вакциною Comirnaty/Pfizer. У червні ВООЗ визнала, що ця вакцина підходить для вакцинування дітей від 12 років, хоча там зазначають, що для формулювання загальних рекомендацій з вакцинування необхідні додаткові дані.

Також у нас розпочнуть використовувати нову вакцину проти коронавірусу. 18 липня в Україну привезуть першу партію РНК-вакцини Moderna. Сполучені Штати відправлять до нашої країни близько двох мільйонів доз Moderna. 

Окрім цього, головний санітарний лікар України Ігор Кузін зазначає, що до кінця року очікується на прибуття не менше 19,5 мільйонів вакцин Pfizer. Також передбачено отримати 1,5 мільйонів вакцин AstraZeneca та 5,3 мільйона вакцин Sinovac. 

Нині проходять перемовини щодо постачання в Україну американської вакцини Novavax, попередньо очікують на 10 мільйонів доз. Втім, цю вакцину поки що не визнала ВООЗ. 

«Ми руйнуємо стереотипи»: як тренується найдоросліша кіберспортивна команда України

ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО, щоб бути в курсі свіжих новин

    ПІДПИШІТЬСЯ НА TELEGRAM-КАНАЛ НАКИПІЛО

    Оперативні та перевірені новини з Харкова